build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Базени и водени паркови

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 16-Feb-2016 at 23:42
Bravo za Stip samo napred.
Videoto e prevzemeno od Facebook profilot na pocituvaniot gospodin gradonacalnik na Stip Magister Илчо Захариев.
I pokraj toa sto ke ima i drugi sodrzini mislam deka ovaa niska e najsoodvetna.

Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3639
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 08-Apr-2016 at 16:24
http://www.kumanovonews.com/vesti/zapocna-izgradbata-na-otvoreniot-bazen-zatvoreniot-pri-kraj
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12475
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 09-Apr-2016 at 08:27
Градскиот затворен базен полека го добива финалниот изгледhttp://kumanovskimuabeti.mk/gradskiot-zatvoren-bazen-poleka-go-dobiva-finalniot-izgled-galerijavideo1/
За сè има вторпат
Back to Top
Antonov View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Jan-2016
Online Status: Offline
Posts: 72
  Quote Antonov Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 09-Apr-2016 at 12:03
Овие базени се од проектот на Агенцијата за Млади и Спорт од 2008 година за 20 затворени базени низ Македонија?
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 09-Apr-2016 at 17:41
Se sto se gradi vo MK e so tolku nizok kvalitet da ponizok ne moze da bide. Videte gi samo kadite. Kakov VIC e toa. Elemnti koi se upotrebuvaat za domasna upotreba gi upotrebuvat i za javni objekti.
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 437
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 10-Apr-2016 at 03:10
Поентата е колку ќе остане овој базен здрав и жив после 2-3 години со оглед на тоа каква стока од народ живее во оваа држава.
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 437
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #327 Posted: 10-Apr-2016 at 03:13
Originally posted by kultuzin

Bravo za Stip samo napred.
Videoto e prevzemeno od Facebook profilot na pocituvaniot gospodin gradonacalnik na Stip Magister Илчо Захариев.
I pokraj toa sto ke ima i drugi sodrzini mislam deka ovaa niska e najsoodvetna.


Чисто мачкање очи и толку, но барем се надевам дека овој народ не е до толку одлепен да поверува во се што му се сервира.
Back to Top
fusion View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 17-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote fusion Quote  Post ReplyReply #328 Posted: 10-Apr-2016 at 15:01
Bazenov lici ko propadnatata shtrafara vo Kicevo.
Back to Top
Bojan10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21-Jun-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 504
  Quote Bojan10 Quote  Post ReplyReply #329 Posted: 15-May-2016 at 14:23
Базен Куманово:

Од чаламот си патиме!
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2375
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #330 Posted: 08-Jul-2016 at 12:41
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12475
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #331 Posted: 02-Aug-2016 at 08:28
За сè има вторпат
Back to Top
marieselden View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 20-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote marieselden Quote  Post ReplyReply #332 Posted: 21-Sep-2016 at 08:39
Originally posted by ovaj_stariov

Не знам дали некој досега постирал слика за изгледот на новите девет олимпоски базени,јас денеска наидов на информација дека изгадбата на прилепскиот ќе започне во јануари 2009,а еве ја и сликата

Ова базени е прилично кул, ќе одам таму
Back to Top
Baze View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Jan-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Baze Quote  Post ReplyReply #333 Posted: 10-Oct-2016 at 10:23
Да не знае некој што се деси со изградбата на аква паркот во н. аеродром покрај вардар помеѓу хотел русија и хилтон хотелот на азманов, инвестиција најавена од поранешен кошаркар/пратеник... зарем општината не требаше да ја одземе дозволата ако во одреден период не се започне со работа...?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12475
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #334 Posted: 03-Jul-2018 at 18:32
Воден парк Aqua Spark кај Косоврасти, на Дебарско езеро

За сè има вторпат
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 604
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #335 Posted: 31-Oct-2019 at 21:15
Почна реконструкцијата на затворениот базен во СтругаСтруга, 31. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Со години нефункционален и надвор од употреба, затворениот базен во Струга ќе биде реконструиран.

Започнаа градежните работи за реконструкција на објектот кој беше гордост на стружани. Некогаш место каде што своите вештини ги стекнале и докажувале значајни имиња од пливачката сцена во Македонија и пошироко, денеска збиралиште за ѓубре. Сега со средства на Агенцијата за млади и спорт истиот ќе биде вратен во живот.

– Со реконструкцијата на овој базен во Струга, стружани ќе добијат многу, спортот ќе добие многу. Пред се ќе добијат пливачите и сите млади деца кои секако се наша најголема интенција да ги тргнеме од улиците , од сите негативни влијанија и пороци и да ги ставиме во спортските сали и секако базенот во општина Струга. Во разговор со многу луѓе инволвирани во спортот, со пливачи и граѓани на Струга ни беше укажано дека базенот е еден од главните приоритети, истакна првиот човек на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски.

Тој информира дека е завршен процесот за собирање на потребната документација.  Реконструкцијата „тежи“ 30 милиони денари, а се очекува базенот да профункционира на почетокот на 2021 година. (Крај)

https://ohridpress.com.mk/?p=98786
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.219 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.