build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Кочани,Штип,Делчево
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кочани,Штип,Делчево

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 10>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 21-Oct-2012 at 20:30
Гледам дека во Кочани почнаа на големо да градат стамбени објекти веке 4 или 5 се изградени за во градба се уште 3 објекти од различни инвеститори
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 21-Oct-2012 at 20:35
неможам да најдам слики од веке изградените објекти но на сите 4 инвестиори се ИГМ Градба и Деликатес а изведувач Инвест Градба
по локалните телевизии имаат реклами со рендери и слики од сите објекти но неможев ништо да најдам по интернет
еве слика и од 5 тиот објект кој го градат


сликано е од движење и сликите се такви какви што се
но веднаш до овој објект се гради друг, уште немат дигнато кат се прават припреми
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 21-Oct-2012 at 20:39
во непосредна близина на оиве објекти  се почнува со градба и друг објект, на ова место имаше времени објекти но ги бутнаа од гласини што кружат низ градот инвеститор е прватно лице но ке видиме кога ке и ако постават информативна табла еве и некоја слика

бидејки овде поминува и влезот кон гаражата на полициската станица а бил во земјиштето на парцелата каде треба да никне новиот објект пробивме нова улица


Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 21-Oct-2012 at 20:40
Не мислам дека треба да има посебна теме за оваа намена!
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 21-Oct-2012 at 20:42
еве и мапа
последните слики се од објектот бр. 2
другите се бр. 1 и 3Edited by ko4ani - 21-Oct-2012 at 20:42
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 568
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 21-Oct-2012 at 21:10
Mило ми е што се градат/се изградени толку згради, тоа значи дека има побарувачка и раздвиженост низ градот.
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 21-Oct-2012 at 21:57
од вести

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 23-Oct-2012 at 00:23
И мене многу ме радува што во Кочани очигледно постои интерес за купување на нови станови. Следејќи ја состојбата на ова поле веќе неколку години наназад впечатокот е дека нови станбени згради се градеа само во Скопје и уште 3-4 градови. Сега се чини дека едвај малку живнува работата и во други градови, иако ме чуди од каде е интересот со оглед на катастрофалните демографски индикатори и миграциски движења... Во секој случај охрабрувачки е кога се градат особено нови станбени згради.

Кочанчани, имате ли информација колку се продава метар квадратен во новите згради?Originally posted by ko4ani

на ова место имаше времени објекти но ги бутнаа од гласини што кружат низ градот
Ги бутнале ради гласини?  Big%20smile
Какви гласини биле тоа?

Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 23-Oct-2012 at 19:27
Нензнам за цената, но во сите згради што се изградени има станри е сега дали се скорз пополнети или не нензам
Лошо си разбрал ги бутнаа времените објекти за зградата а од гласини разбрав дека инвеститорот е приватно лице Big%20smile
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 29-Oct-2012 at 18:58
еве мал напредок на едниот објект


а на другиот објект кој е од друг инвестиор и друг изведувач се поставуваше првата плоча (имаат поставено информативни табли со рендери кога ке сим пеш ке сликам)
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1943
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 30-Oct-2012 at 21:53
dosta solidno izgledaat vo sporedba so toa sto se gradi niz drugite maala
Back to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 30-Oct-2012 at 21:55
еве и некоја слика од веке изградените објекти овој објект е населен, а дали се сите станови купени незнам но има жителиBack to Top
ko4ani View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 288
  Quote ko4ani Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 29-Nov-2012 at 10:58
Еве нешто најдов за објектот под број 3 што се гради

Деловно Станбена Зграда

ИЗГРАДБА НА АСЕИЗМИЧКИ СТАНОВИ ПО СТАНДАРДИ ЗА КВАЛИТЕТ И ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ

• Употреба на селектиран тампонски материјал и контролирано набивање на тампонскиот материјал со одредена динамика при изведбата за обезбедување на геомеханичка стабилност.
• Употреба на геосинтетички и ПВЦ материјал за хидроизолација.
• Темелна армирана бетонска плоча со дебелина од 80цм за стабилизација и елиминирање на слегнувањето на земјиштето.
• Асеизмички конструктивен систем од армирано бетонски столбови, греди и плочи.
• Паркинг простор со автоматска гаражна врата и хоризонтална сигнализација.
• Изведбата ја извршува лиценцирана и сертифицирана компанија за висока градба.
• Станбениот објект е дизајниран со стил што ги нуди сите придобивки на модерно живеење со функционалност на просторот, квалитет, сигурност и прекрасен панорамски поглед на градот.
Вашиот среќен дом нека Ви овозможи живот исполнет со здравје, среќа, радост и успех

tel. 00 389 33 297 540
mob. 00 389 70 272 060
e-mail: ekskluziv@mt.net.mkBack to Top
DamjanFilipov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 02-Jul-2013
Location: Stip Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote DamjanFilipov Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 02-Jul-2013 at 13:46
Zgradata e pregolema,dominira vo prostorot!!!
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3654
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 02-Jul-2013 at 14:34
дамјан па дај слики да видиме и ние
Back to Top
DamjanFilipov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 02-Jul-2013
Location: Stip Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote DamjanFilipov Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 02-Jul-2013 at 14:46
Samo da mi kazes prijatele kako da postiram sliki
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 02-Jul-2013 at 15:23
Originally posted by DamjanFilipov

Samo da mi kazes prijatele kako da postiram sliki
повели инструкции

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=181
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
DamjanFilipov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 02-Jul-2013
Location: Stip Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote DamjanFilipov Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 02-Jul-2013 at 23:04
Nekako nemozev da se snajdam,utre ke probam pak,Se izvinuvam
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 03-Jul-2013 at 13:50
Дамјан, ако можеш посочи каде поточно настанува проблем, ќе го решиме некако
Back to Top
DamjanFilipov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 02-Jul-2013
Location: Stip Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote DamjanFilipov Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 03-Jul-2013 at 16:26
Momci bas mi e milo sto se nudete da pomognete.Problemo e sto koga ke go vnesam URLto vo baraniot prostor i koga ke kliknam na Preview Post ne mi ja otvora slikata tuku mi dava samo mal simbol za slika.Inaku UPLOADirav sliki na http://imgur.com/Prethodno go namaliv kvalitetot na slikite da ne zafaakaat mnogu prostor megutoa pak ne biva.Mozebi za vas e smesno ama ja stvarno ne znam sto e problemot.Build go pratam so godini megutoa sega resiv da se zaclenam pa ne mi se jasni ovie raboti.Inace vo sekoe vreme ke postiram novi sliki od site gradbi vo Stip iako mora da priznam deka ne se mnogu(za zal)Pozdrav
Aj da probam da vi pratam linkovi pa mozda ke videte nesto
http://imgur.com/KzTexeR,sERisSy,HNVFKV7,Oixn6Sk,KZpdqxb,xzDzSjm#0
http://imgur.com/KzTexeR,sERisSy,HNVFKV7,Oixn6Sk,KZpdqxb,xzDzSjm#1
http://imgur.com/KzTexeR,sERisSy,HNVFKV7,Oixn6Sk,KZpdqxb,xzDzSjm#2
http://imgur.com/KzTexeR,sERisSy,HNVFKV7,Oixn6Sk,KZpdqxb,xzDzSjm#3
http://imgur.com/KzTexeR,sERisSy,HNVFKV7,Oixn6Sk,KZpdqxb,xzDzSjm#4
http://imgur.com/KzTexeR,sERisSy,HNVFKV7,Oixn6Sk,KZpdqxb,xzDzSjm#5

Edited by DamjanFilipov - 03-Jul-2013 at 16:29
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 10>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.