build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Кочани,Штип,Делчево
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кочани,Штип,Делчево

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15136
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 03-Jul-2013 at 17:14
Originally posted by DamjanFilipov

Momci bas mi e milo sto se nudete da pomognete.Problemo e sto koga ke go vnesam URLto vo baraniot prostor i koga ke kliknam na Preview Post ne mi ja otvora slikata tuku mi dava samo mal simbol za slika.Inaku UPLOADirav sliki na http://imgur.com/Prethodno go namaliv kvalitetot na slikite da ne zafaakaat mnogu prostor megutoa pak ne biva.Mozebi za vas e smesno ama ja stvarno ne znam sto e problemot.Build go pratam so godini megutoa sega resiv da se zaclenam pa ne mi se jasni ovie raboti.Inace vo sekoe vreme ke postiram novi sliki od site gradbi vo Stip iako mora da priznam deka ne se mnogu(za zal)Pozdrav
Aj da probam da vi pratam linkovi pa mozda ke videte nesto


Треба да го копираш BB кодот и да го поставиш во полето каде што го пишуваш текстот. Толку.

Edited by Џоле - 03-Jul-2013 at 17:18
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15136
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Jul-2013 at 17:15
Edited by Џоле - 03-Jul-2013 at 22:17
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15136
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 03-Jul-2013 at 17:17
Сликите ти се многу големи. Оди во edit image и смени им ја големината на 1024 x 768 пиксели. Вака се огромни и ништо не се гледа.
За сè има вторпат
Back to Top
DamjanFilipov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 02-Jul-2013
Location: Stip Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote DamjanFilipov Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 03-Jul-2013 at 21:44
Momci nemozam stvarno.Izgleda glup sum nogu pa nemozam da svatam.Neznam so e stosot so kopiranje na bb kodot.Celo vreme se macam.Pak ke vi pustam linkovi sega se slikite se namalena rezolucija.Edna nedela ke bidam otsuten pa koga ke se vratam ke probam pak nesto da naucam
A do togas bi trebalo da bide gotova fasadata i od juznata strana pa ke slikam ponovo
http://imgur.com/a/gAKtX#9bwZ5UK
http://imgur.com/a/gAKtX#fivYAEG
http://imgur.com/a/gAKtX#vnwp62P
http://imgur.com/Gv4Bpqi,ZlJne3N,3sQZ2dt
http://imgur.com/Gv4Bpqi,ZlJne3N,3sQZ2dt#1
http://imgur.com/Gv4Bpqi,ZlJne3N,3sQZ2dt#2

Edited by DamjanFilipov - 03-Jul-2013 at 21:50
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 03-Jul-2013 at 22:17
Originally posted by Џоле

Сликите ти се многу големи. Оди во edit image и смени им ја големината на 1024 x 768 пиксели. Вака се огромни и ништо не се гледа.
е де, не е проблем, први пет поста му се на човекот, јас имам постирано дуплопоголеми слики додека да се научам Big%20smile

што се однесува до темата, мене лично на око објектов ми наликува на приморски хотел од времето на Југославија Smile
шала на страна, за наши стандарди е ок објектот, ако има некој локалец од Штип да искоментира нешто, слободно, затоа што јас него познавам Штип и неговите проблематики и потреби


Edited by zabegan - 03-Jul-2013 at 22:20
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15136
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 03-Jul-2013 at 22:25
Originally posted by DamjanFilipov

Momci nemozam stvarno.Izgleda glup sum nogu pa nemozam da svatam.Neznam so e stosot so kopiranje na bb kodot.Celo vreme se macam.Pak ke vi pustam linkovi sega se slikite se namalena rezolucija.Edna nedela ke bidam otsuten pa koga ke se vratam ke probam pak nesto da naucam
A do togas bi trebalo da bide gotova fasadata i od juznata strana pa ke slikam ponovo


Не е ништо сложено, ама најубаво се учи кога некој ќе ти покаже. Секоја од овие слики постирани на imgur има свој ВВ код. Тој код изгледа вака: [img]http://i.imgur.com/Gv4Bpqi.jpg[img] Со стрелката од курсорот на твоето компјутерско глувче доаѓаш до тој код и со десен клик ти се отвора прозорче во кое ја имаш опцијата Copy. Го копираш кодот и го поставуваш на ова место каде што сега ти ја пишувам поракава. Во зависност од тоа колку слики сакаш да постираш на форумот, толку ВВ кодови поставуваш во ова поле, а после кликаш сaмo Post Reply - и толку.

Edited by Џоле - 03-Jul-2013 at 22:28
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 11-Jul-2013 at 14:56
Одличен апдејт Дамјан

Ова ако не се лажам е прилично високо на еден рид во северниот дел од градот, а со оглед и на големината на објектот претпоставувам дека делува навистина доминантно. Се гледа ли зградата од поголемиот дел на Штип?
Back to Top
DamjanFilipov View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 02-Jul-2013
Location: Stip Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote DamjanFilipov Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 17-Jul-2013 at 13:16
Zgradata se gleda skoro od sekoj del na gradot.Inaku tocno e deka se naoga na rid megutoa celiot Stip e rasposlan na ridovi.Definitivno dominira vo prostorot,a izgledot na objektot e druga tema za razgovor.Licno mene ne mi se dopaga

Edited by DamjanFilipov - 17-Jul-2013 at 13:16
Back to Top
makonix View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 08-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 520
  Quote makonix Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 28-Sep-2013 at 00:09
Порта Пролет - Штип

http://www.youtube.com/watch?v=w6Ri49QJWfA&feature=youtu.be
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15136
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 27-Jun-2014 at 19:08
Станбена зграда Порта Пролет во Штип

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15136
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 06-Apr-2015 at 00:31
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 06-Apr-2015 at 00:49
Originally posted by Џоле

Порта Пролет, Штип

https://scontent-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10991197_10205880035989447_7205224161858728644_n.jpg?oh=c6483b872551c6d6cff9a26e86c83c00&oe=559D7715
изгледа тука го монтираат флатирон што го планираат за во Кисела вода
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15136
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 12-Nov-2015 at 10:07
Порта Пролет, Штип

штип (4) by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 19-Nov-2015 at 22:01
Golemiot stambeno deloven objekt vo Stip e gotov. Na linkot ima i fotografii pa koj saka neka poveli neka gi stavi


Проектот стана реалност - „Топ Инвест“ станбениот објект пуштен во употреба!

Големина на Фонт + –


 19 Ноември 20151
2
3
4
5

(0 Гласови)
Проектот стана реалност - „Топ Инвест“ станбениот објект пуштен во употреба!     


   

Најпрвин е важно да се роди идеја.Тоа е нешто непроценливо.Но, не вреди ништо доколку за истата не се разработи добар проект...
...и кога тој проект на крајот ќе блесне во полн сјај и ќе се реализира, во тој случај прераснува во нешто што го носи симболот на најголем станбено-деловен објект во Источна Македонија.Не можете да погрешите.Станува збор за ТОП ИНВЕСТ - Станбено-деловниот објект кој се наоѓа во населбата Сењак 3, во Штип кој денес беше пуштен во употреба.Што и да се каже ќе биде премалку за да се опишат 25.000 метри квадратни простор за живеење или вкупно 160 Апартмани, секој со исклучителна глетка на секој агол од градот Штип.4.500 метри квадратни деловен простор, 400 паркинг места и одлична панорамска глетка од врвот, се само дел од она што се нарекува висок квалитет, па може да се чувствувате како буквално да лебдите во облаците...Воспоставувајќи нови визии за урбана регенерација основана на принципите на дизајн за совршеност, јасна визија на концепти за современо живеење и репутација за завршување на проекти согласно највисоките меѓународни стандарди, Топ Инвест е дело на соработката остварена помеѓу компаниите „Топ Инвест“, „Телекабел-РОБИ“ и „Нико 2002“.На изведувачите на ова мастер-дело им честитаме за реализираната идеја, а на оние кои допрва ќе го почувствуваат амбиентот во новите простории на нивните домови им посакуваме среќен живот!

Во прилог, погледнете како помина отворањето на најголемиот станбено-деловен објект...
http://www.1.mk/index.php/makedonija/1105-proektot-stana-realnost-top-invest-stanbeniot-objekt-pusten-vo-upotreba
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 752
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 19-Nov-2015 at 22:09
VIDEO: https://vimeo.com/146185222
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 06-Dec-2015 at 17:51
Originally posted by Џоле

Порта Пролет, Штип

штип (4) by george k. 1981, on Flickr


.
.
.1


2


3


4Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 06-Dec-2015 at 18:03

Се надевам што поскоро ќе се руши ова
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 06-Dec-2015 at 18:09
Зошто да се руши?

Приватна фирма инвестира во објектот, а становите се нудат на слободен пазар. За во Суитлак, и за нивни пари, нека се филмаат колку сакаат.


Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 06-Dec-2015 at 18:18
Си помислив во Шутка е... (без навреда кон таа етнична заедница)
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 06-Dec-2015 at 22:09
Еј па ова е боље и од флатајроно на адора. Ништо, Скопје ја загуби битката. :P
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.