build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража - Прилеп

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 12-Jan-2010 at 00:10
Originally posted by ovaj_stariov

Да,после катастрофата од Прилепец,што ни насади на среде центар еден грд и исклучително нефункционален објект,катнава гаража е навистина освежување.


Да, се сложувам, но габаритно и како инвестиција беше прилично солидна ако не се лажам, во тој правец ја правев споредбата.
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 12-Jan-2010 at 00:29
Да да, се спомнуваше тогаш дека по деловен простор е најголем после ГТЦ.Плус неколку спратови со станови.
Но има толку лош распоред,тесни ходници,никаква прегледност,мали дуќани,имаше најсовремени лифтови(кои патем никогаш не проработеа),безброј забелешки...
Не знам ни дали има 10% искористеност,претежно тие што се гледаат од плоштад.Внатрешните ходници се користат како wc-a,третиот спрат не е ни дограден,а нема ни интерес.
Тотално промашување.
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 07-Apr-2010 at 00:24
Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 07-Apr-2010 at 14:10
Previous
Левата половина на катната гаража (според сликава) е при крај, останува уште другиот дел
Smile
Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-May-2010 at 23:11
Еве не толку добри сликиSleepy за жал не го погодив тајмингот, ќе направам подобри.
01.

02.

03.

04.

05.

06.

07.

08.

09.

10.

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 10-May-2010 at 00:57


Добро, чекаме подобри
Сепак колку што може да се види од сликиве, ми се потврдуваат очекувањата дека гаражава ќе испадне прилично фина. Какви се твоите впечатоци во живо?
Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 10-May-2010 at 09:50
Огромен објект пред се, добро испланиран исто така. Исто како на американските филмови. Со лифт слегуваш со лифт се качуваш, долу имаш продавници околу 20 и повеќе. Просторот за качување со кола е доволно широк да собери две возила, само незнам како ќе се снајдат прилечаниве.Crazy
Единствен проблем е тоа што нема доволно простор за автобуската, па дури не се изгради новата ќе влегуваат мешечки, а грбечки ќе излегуваат автобусите. И дивите таксисти баш пред катната стојат, плус и легалните, и во пазарен ден се создава таква гужва што едвај се преминува улица. Се надевам тоа со сообраќајот ќе го решат.
Иначе сум прилично задоволен од објектот. Подетално ќе ви кажам кога ќе го отворат и ќе прошетам низ него.
Thumbs%20Up
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 10-May-2010 at 11:18
znaci definitivno nema da bide bela kako na renderot.
Vaka na slikive izgleda siva so edna potemna linhja koja odi po rabovite.
Ne znam kako seto toa izgleda vo zivo,se nadevam ne e loso.
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
insomnia1 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote insomnia1 Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 10-May-2010 at 12:52
Ke ima super market katnava garaza?
Back to Top
alienwords View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 20-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote alienwords Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 10-May-2010 at 15:11


Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 10-May-2010 at 16:17
odlicna slika,dava ubava pretstava kako se vklopuva garazata vo prostorot.
Ne znam zosto seuste nema informacii kako ke bidi parternoto ureduvanje pred nea,bi bilo ubavo da se napravi edna pesacka zona koja ke vodi do plostadot.
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 10-May-2010 at 16:20
сликава на alienwords навистина многу ветува

втората слика на SPQR, иако матна исто така остава убав впечаток за објектот.
Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 10-May-2010 at 22:08
Originally posted by insomnia1

Ke ima super market katnava garaza?


Не би требало, оти како што се гледа однадвор, цело приземје е расцепкано на дуќани кои се при крај со ентериерно уредување.
Back to Top
insomnia1 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote insomnia1 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 10-May-2010 at 23:32
nema da funkcionira kako sto streba ako nema super market..vo celiot svet..katnite garazi se so sklop od super market ili eden karsi drug.
Back to Top
Jumbo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Mar-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 140
  Quote Jumbo Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 15-May-2010 at 01:37
Супер маркетот е клучно нешто за да профункционира секоја катна гаража.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 15-May-2010 at 16:27
Или пак, како во цел свет, катната гаража да се користи за паркирање?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 29-May-2010 at 06:08
Малку касно за тендерот.....ако не бришете.......

Катна гаража деловни содржини, Прилеп
автор : арх. Ненад Раѓеновиќ
локација : Прилеп, Македонија
инвеститор : ДМ – Оил, Струмица
површина : 14 000m²
година : 2007

ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 06-Jul-2010 at 14:43
Еве слики од крајот на градбата, кога ќе ја отворат, ќе сликам подетално. Очекувајте за брзо да биде отворена пред се за Пивофест.
01.

02.

03. Влезот од главната улица

04. Првиот кат кој е наменет за дуќани и трговски дејности

05.

06.

07.

08.

09.

10.Edited by S.P.Q.R. - 06-Jul-2010 at 14:45
Македонија е во дилема дали да одбере ужас без крај или ужасен крај
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3653
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 06-Jul-2010 at 16:42
Cheers
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 06-Jul-2010 at 17:19
Браво ПрилепчаниApplause.
Гаражава изгледа ТОП.И нека биде пример,како треба да изгледа една модерна и функционална катна гаража.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.