build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража - Прилеп

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lupo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2009
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote lupo Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 06-Jul-2010 at 17:26
Samo uste drvca fali na trotoarot i se drrugo e super. BRAVO PRILEP.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 06-Jul-2010 at 17:35
Гаражава генерално одлично изгледа, но морам да ставам забелешка за тоа колку грубо е изведен подот.

Edited by Cloverstack - 06-Jul-2010 at 17:35
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 06-Jul-2010 at 17:38
Може и ќе се асфалтира накнадно врз бетонот. Во Соравиа гаражата (4 полунивоа) се асфалтирани.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 06-Jul-2010 at 17:40


Веќе се обележани линии
Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 06-Jul-2010 at 18:05
Originally posted by CloverstackВеќе се обележани линии


И мене тоа ме зачуди, сепак ќе почекаме да видиме откако ќе биде официјално отворена. Ако иди некој на Пивофестот, ви препорачувам да ја посетите
Smile
Македонија е во дилема дали да одбере ужас без крај или ужасен крај
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 08-Jul-2010 at 10:37
Originally posted by Cloverstack

Гаражава генерално одлично изгледа, но морам да ставам забелешка за тоа колку грубо е изведен подот.

Yes
Македонска работа се нешто на половина напревено, инаку објектоте е прекрасен.Thumbs%20UpЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4009
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 08-Jul-2010 at 10:51
bravo, garazata e super!
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 13-Jul-2010 at 01:13
Слушнав дека ќе се асфалтира внатре,сега сигурно брзаат за пиво-фестов да ја пуштат.
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 13-Jul-2010 at 01:27
Тоа веќе прави логика... во тој случај останувам без посериозни забелешки
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3653
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 14-Jul-2010 at 05:20

Нова катна гаража пред „Пивофест“

ПРИЛЕП - Првата катна гаража во Прилеп со капацитет од 400 возила денеска ќе биде пуштена во употреба, во пресрет на одржувањето на осмиот „Пиво фест“. Според градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, станува збор за приватна инвестиција вредна 4,5 милиони евра, со која градот добива катна гаража на чие приземје ќе се отвори трговски центар. Објектот се протега на над 13.000 квадратни метри и е лоциран во центарот на Прилеп, на улица „Сотка Ѓорѓиоски“. Инвеститор на новата катна гаража е струмичкиот конзорциум „ГМ оил“.

„Катната гаража ќе ја пуштиме во употреба во пресрет на традиционалниот ‘Пиво фест‘, кога градот е преполн со гости. Оваа инвестиција ќе овозможи простор за 400 возила, што многу ќе го олесни наоѓањето паркинг за гостите, кои ќе дојдат на манифестацијата. Ќе се урбанизира центарот на градот, ќе се разубави и ќе заживее просторот, а со дуќаните и гаражите ќе се отворат нови работни места“, вели градоначалникот Марјан Ристески. Тој најавува дека за неколку недели ќе почне изградбата на нов современ трговски центар со катна гаража, со што Прилеп ќе го реши проблемот со паркирањето во центарот на градот. (Д.Т.)

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=1EB45851EE046C4D8E04A50A95522C83


Edited by pbanks - 14-Jul-2010 at 10:48
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 14-Jul-2010 at 15:28
Еве уште некоја слика од денешното отворањеhttp://www.prilep.gov.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=968&Itemid=1
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
theMac3donian View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote theMac3donian Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 17-Jul-2010 at 05:41
Една забелешка... (можеби веќе е така ама не гледам на слики)

Треба секој кат да е со различна боја. Гледам има 4 (ако се паркира горе на отворено)... што значи столбовите на едниот кат да се Црвени, на другиот Жолти, на третиот Сини и горе нека е зелено (пример). Да се различна боја за да се памти полесно каде си ја паркирал колата.

Инаку така многу добро изгледа. Ама не биваше гража без дуќани нели?


Edited by theMac3donian - 17-Jul-2010 at 05:42
(НУ)МНМБЗДИСМНВИМНЖНКР
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 24-Jul-2010 at 22:24
Случајно налетав на сликава,на местово од оградава во моментов се наоѓа катната гаража

build.mk, гради форумска историја
Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 08-Aug-2010 at 21:27
Денска бев на посета во гаражава и направив една кратка репортажа

01.

02.

03.

04.

05.

06.

07.

08.

09.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.


P.S. Може да се стави објектот на гласање


Edited by S.P.Q.R. - 08-Aug-2010 at 21:32
Македонија е во дилема дали да одбере ужас без крај или ужасен крај
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 08-Aug-2010 at 22:16
Богами не би ја нарекол кратка репортажа инако и ја би рекол едно гласање да се даде 
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 08-Aug-2010 at 22:47
Овие се заебаваат или се сериозни? Направиле солиден објект а подлогата за паркирање како деца да ја рамнеле, нит асфал нит подлога. Изгледа мизерно, а сепа главнат функција на објектов би требало да биде гаража.
Back to Top
Swimmer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 09-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 294
  Quote Swimmer Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 11-Aug-2010 at 17:42

Точно, подот е катастрофа, ако ја брзаа за пивофест ок, али требаше отпосле да ја доправат, а и на приземјето кај што се деловните објекти, зарем немаше да биде подоро да ставеа од оние железнине пречки (немам појма како се викаат), што ако се начука некој несовесен во стаклото..

Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 14-Aug-2010 at 18:50
А и што бара оној бекатонот во пролазот?!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.