build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Старо Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 495051
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12190
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1001 Posted: 19-Feb-2019 at 20:03
Една воздушна

За сè има вторпат
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 718
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #1002 Posted: 22-Mar-2019 at 18:51
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 718
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #1003 Posted: 19-May-2019 at 20:26
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1498
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #1004 Posted: 26-Jul-2019 at 22:31
Фотографии преземени од snappygoat.com. На линкот има многу повеќе, а голем дел од нив се од вики-проектот за дигитализација на Државниот Архив на Република Македонија.

Слобода!


Карпош


Пробивање пат. Претпоставувам дека сликава е од пред земјотресот


Турскиот театар; изграден во 1909 година, уништен во пожар 7 години подоцна


Плоштадот


Народниот театар


1917


Edited by Staro Skopje - 26-Jul-2019 at 22:32
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 495051

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.