build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Здравствени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Здравствени институции (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 706
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 16-Oct-2021 at 10:51
Топ ти е идеата. Макар шо претпоставувам дека во секоја општина има мал милион неупотребувани државни згради кои би можеле да бидат многу работи, ама на крај не се стават во служба туку за се нешто се гради нова, грда, фушарска, ПВЦ зграда за да се нормално сподели тендер. Ама ако се има жрлба, претпоставувам дека и со реновирање би можело да се сподели тендер, а притоа да се направат поврќе добра. А идеава со домовите има ваљда и плус рљди то шо се надевам се во подобра состојба од некојси рандом објект.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13977
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 07-Nov-2021 at 16:08
Комплексот на поранешна текстилна фабрика Скотекс во Скопје Север е претворен во приватна здравствена лабораторија, веќе година-две како се преуредува (во тој комплекс се отворени и КАМ маркет, Техномаркет, како и приватна теретана). Ова порано беа обични бараки:

За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5328
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 07-Nov-2021 at 16:20

Каква таблица е KS?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1630
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 07-Nov-2021 at 16:28
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.