build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Здравствени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Здравствени институции (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Здравствени институции (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 741
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 16-Oct-2021 at 10:51
Топ ти е идеата. Макар шо претпоставувам дека во секоја општина има мал милион неупотребувани државни згради кои би можеле да бидат многу работи, ама на крај не се стават во служба туку за се нешто се гради нова, грда, фушарска, ПВЦ зграда за да се нормално сподели тендер. Ама ако се има жрлба, претпоставувам дека и со реновирање би можело да се сподели тендер, а притоа да се направат поврќе добра. А идеава со домовите има ваљда и плус рљди то шо се надевам се во подобра состојба од некојси рандом објект.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 07-Nov-2021 at 16:08
Комплексот на поранешна текстилна фабрика Скотекс во Скопје Север е претворен во приватна здравствена лабораторија, веќе година-две како се преуредува (во тој комплекс се отворени и КАМ маркет, Техномаркет, како и приватна теретана). Ова порано беа обични бараки:

За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 07-Nov-2021 at 16:20

Каква таблица е KS?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1767
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 07-Nov-2021 at 16:28
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15007
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 02-Feb-2022 at 08:46
Поранешната дивоградба кај „Мавровка“ сега е клиника за пресадување на косаОбјектот кој беше изграден на просторот кај поранешната дивоградба пред трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје е сега клиника за пресадување на коса, пишува Фокус.

Клиниката за трансплантација на коса „ВатанМед“ со потекло од Турција денеска го објави во медиумите почетокот на своето работење во овој објект.

Минатата година, инвеститорот Мевљудин Алити, чија дивоградба се уриваше со полициска придружба, призна вина и доби условна казна од две години, како и паушал за судски трошоци во висина од 3.000 денари (50 евра).

https://www.slobodenpecat.mk/poraneshnata-divogradba-kaj-mavrovka-kje-bide-klinika-za-presaduvanje-na-kosa/
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 390
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 02-Feb-2022 at 14:44
Originally posted by stef4o

Поранешната дивоградба кај „Мавровка“ сега е клиника за пресадување на коса

Значи веќе не е дивоградба? Question
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 02-Feb-2022 at 17:02
Сега е припитоменаградба
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15007
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 05-Feb-2022 at 11:21
Др.Органџиски-Штип(ноември 2021)

https://www.facebook.com/Dr.Organdziski
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Online
Posts: 4009
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 06-Apr-2022 at 09:10
Гостиварската болница
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15007
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #310 Posted: 12-May-2022 at 17:30
Планирана за во Скопјеhttps://www.facebook.com/agramconstruction
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #311 Posted: 14-May-2022 at 20:04
Нова лабораторија за испитувања – ZAN MITREV LABS, во близина на Point Retail park во Топанско Поле. Отворањето е закажано за 16 мај годинава.https://www.facebook.com/zanmitrevlabs

За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Online
Posts: 4009
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #312 Posted: 16-May-2022 at 16:45
Од фб страницата на општа болница гостивар
Инвестиција вредна 700.000 илјади евра
-Нова фасада и прозорци
- Целосно реновирање на интенсивна нега
-Целосно реновирање на гинекологија.
Edited by my Macedonia - 16-May-2022 at 16:49
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.