build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Stone Design - Партизанска II

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 05-Apr-2009 at 19:38
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 21-May-2009 at 10:18
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 30-Jul-2009 at 15:33
1

2 Еве некои од деталите кои се надѕираат

3

Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 24-Aug-2009 at 13:13
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 18-Sep-2009 at 14:40
Тука почнале со фасадирање

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 17-Oct-2009 at 17:03
1

2 Сликава треба да ги потенцира "слотовите" за клима уреди... и евентуално другите детали што ви фаќаат око

Back to Top
Keeray View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 27-Sep-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Keeray Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 18-Oct-2009 at 05:58
Mene naiskreno mi se dopagja gradbava... ima dinamika nema kic .. + se vklopuva vo okolinata!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 18-Oct-2009 at 10:07
Во Скопјево има едно чудо убави згради, ама тоа што ги прави грди е подкровјето. Ако ги гледаме зградите без подкровјето тогаш можеби и нема да ми смета толку различноста во бои, различни теараси ис ите други детаљи. Во поткровјата има многу места каде што може да се нагрди зградата, па дури и две подкровја соседни делува многу погадно одколку двете одвоено што делуваат грдо, додека со зградите без покровје тоа немора да биде случај!
Back to Top
kire85 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2007
Location: Düsseldorf
Online Status: Offline
Posts: 400
  Quote kire85 Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 18-Oct-2009 at 14:46
Originally posted by lslcrew

Во Скопјево има едно чудо убави згради, ама тоа што ги прави грди е подкровјето. Ако ги гледаме зградите без подкровјето тогаш можеби и нема да ми смета толку различноста во бои, различни теараси ис ите други детаљи. Во поткровјата има многу места каде што може да се нагрди зградата, па дури и две подкровја соседни делува многу погадно одколку двете одвоено што делуваат грдо, додека со зградите без покровје тоа немора да биде случај!


Ne ti se dopagja potkrovjeto na ovaa zgrada?
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 18-Oct-2009 at 15:02
Не ми се допаѓа токму поради подкровјето. Да не е подкровјето ќе биде многу убава станбена зграда!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7378
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 18-Oct-2009 at 15:05
лсл и мене обично ми сметаат поткровја, но ова мислам дека не е толку голем проблем како останатите низ градов
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 03-Dec-2009 at 23:45
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 04-Dec-2009 at 00:21
Воошто не ми се допаѓа локацијата на овој објект, и на соседниот. И на оние два жолти карши нив, сепак сметам дека партизанска заслужува поголеми, поквлитетни и повпечатливи објекти како една од главните артерии на градот.
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 08-Dec-2009 at 01:39
мноогу мноогу лошо ,,, (((но комент за конзервавава ....Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1913
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 09-Dec-2009 at 12:35
zgradive mi se super, konecno nesto da mi se sviga, pogotovo kako neobicno se spoeni. bravo!
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3646
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 09-Dec-2009 at 13:19
ne se losi.mozelo i podobro.sekogas moze podobro.< id="gwProxy" ="">< ="jsCall;" id="jsProxy" ="">
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 09-Dec-2009 at 13:42

За станбена зграда - комерциална, уопште не е лошо, доста разиграно со фини детали скриени ругоби од климатизери, едино бојата која изгледа инвеститерот ја обожава бидејќи и предходната зграда на Партизанска е со таа боја.

Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 09-Dec-2009 at 14:02
Зградава е коректна...не знам за становите искрено, ама како решение за фасада е коректно, оваа сива нијанса Стоун ја имаат во 99% од ентериерите, за боите - прашање на вкус, мене ми се посоодветни од тие што ги гледам на рендерот за залепената ДНК (некои чудни зелено-жолти комбинации, допрва ќе видиме дали ќе ја изведат така)...
...мене овде најмногу ми боде очи ефтината ПВЦ столарија што ја избрал инвеститорот, многу повеќе би одговарал некаков алуминиумски профил...
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1913
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 09-Dec-2009 at 15:04
investitor ako ne ti zaebe proekt koj drug
Back to Top
OKA View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Dec-2009
Location: Yenni Maalе
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote OKA Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 11-Dec-2009 at 01:00
Hm, hm, terasive na Partizanska smog streeat - greota za izgubenite kvadrati. Edno vreme, stanarite entuzijasticno ke gi cistat 7 pati sedmicno, a potoa onie poimotnite ke gi zastaklat, a onie pokabadaja ke gi ostavat da se garosaat kako La Pedrera. Plus "pukame" od sreka za nekoi sitni raboti od tipot "...gledaj kako proektantot dobro gi sokril klimatizerite...". A da potroshel investitorot edno 100 kila evra i da udrel edno centralno ladenje i greenje, namesto da kupuva i montira 60 split sistema, pa zaluzini i platformi za nadvoreshnoto telo, pa odvod na iskapot, pa dopolnitelni usloznuvanja na eksterniot dizajn...

Edited by OKA - 11-Dec-2009 at 01:27
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.