build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Spring Residence

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1410
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 06-Apr-2021 at 18:30
Originally posted by Џоле

Го сменија називот, сега се Spring Residence, само што нишкава не е преименувана, имаме уплав од менување имиња, ако ме разбираш што сакам да кажам.

Jасно.    
Back to Top
doncho View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 127
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 06-Apr-2021 at 20:21
Саде резиденции на сите страни
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 06-Apr-2021 at 20:37
Originally posted by Galileo

A дека е другиот близнак? Нели како twins треба да са две.


Проектирањето го вршеа Helena Mojsic Architects и му дадоа назив Twins,и инвеститорите го водат под име Spring Residence а инаку и понатаму си важи називот Twins отворете го нивниот веб сајт ќе видите дека зградата е поделена на две ламели од кои едната е наречена Twin 1 другата Twin 2.
Twin 2 е во градба а Twin 1 наскоро ќе ја почнат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 10-Apr-2021 at 13:51
Денешни

Поставен е и новиот рендер на градилиште

на градилиште се работи само на едната ламела поточно на Twin 2,каде завршени се приземје и прв катBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 10-Apr-2021 at 17:58
Сум имал сосем погрешна претстава за позиционираноста на објектот или рендеров им е непрецизенhttps://www.facebook.com/Кат-инг-градба
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 20-Apr-2021 at 12:45
Сум имал погрешна претстава за зградава,мислев ќе се протега во правец исток-запад но ќе биде север-југ како што е на последниот рендер

Еве неколку денешни,ја срушиле и другата куќа за да почнат со втората ламела каде сега се врши ископ
Фотки од подалеку,како во иднина би доминирала зградата со својата висина

...

Edited by stef4o - 20-Apr-2021 at 12:46
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 28-Apr-2021 at 08:18


https://exclusiverealestate.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 29-Apr-2021 at 14:34


https://www.instagram.com/stories/spring.residence_skopje/2562487445470688035/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 30-Apr-2021 at 14:58
Од пред некој денBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 09-May-2021 at 14:40
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 16-May-2021 at 14:17
Вчера монтираа поголем кран,денешни фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 29-May-2021 at 11:57
Денешни,со едната ламела веќе се до 5-ти кат а другата е стигната до приземје
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 13-Jun-2021 at 10:39
Денешни фотки,со едната ламела веќе се до 6-ти кат а другата која ќе биде малку поголема веќе излегоа над земја,спремаат прва надземна плоча

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 22-Jun-2021 at 16:09
Денешна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 30-Jun-2021 at 10:31
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 30-Jun-2021 at 11:33
Според планот оваа зграда е предвидена со П+8+Пк а до неа поточно десно на првата фотка погоре се предвидени уште две згради П+6+Пк.Зградата кај што е сместен Анхоч и уште 2-3 други куќи е предвидено да се рушат поради изградба на бул.Крушевска Република а на местото на ПС Кисела Вода е вцртана маркица B4(Јавни Институции) П+8+ПК фактички лепенка до Спринг Резиденсhttp://www.centar.gov.mk

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 13-Jul-2021 at 10:32
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 27-Jul-2021 at 11:14
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 15-Aug-2021 at 13:33
Денешни фотки

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 24-Aug-2021 at 09:59
Денешни

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.