build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Spring Residence

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 09-Sep-2021 at 09:42
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 23-Sep-2021 at 11:30
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 08-Oct-2021 at 11:14
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 16-Oct-2021 at 14:56
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 03-Nov-2021 at 11:47
ДенешниBack to Top
dezo_pp View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 06-Nov-2021
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote dezo_pp Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 06-Nov-2021 at 19:52
Дали изградбата на Spring Residence е во нормален тек или се касни?
Дали инвеститорите се сигурни дека ќе ја завршат изградбата?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 06-Nov-2021 at 22:04
Originally posted by dezo_pp

Дали изградбата на Spring Residence е во нормален тек или се касни?
Дали инвеститорите се сигурни дека ќе ја завршат изградбата?


Изградбата е во нормален тек почната е октомври 2020 се очекува да се заврши летото 2022(нормално е да има некој месец доцнење)
Темпото на работа е сосем солидно и не гледам причина зошто би застанал процесот на изградба,веќе се привршува со бетонските работи и ќе се почне со фасадирање и внатрешно средување.

Edited by stef4o - 06-Nov-2021 at 22:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 13-Nov-2021 at 15:23
ДенешниBack to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 8
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 14-Nov-2021 at 03:56
има ли некој инфо за цената по м2?

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 14-Nov-2021 at 14:30
Originally posted by Albertos

има ли некој инфо за цената по м2?Колку што знам 1350 евра за м2.

Патем зградава би имала многу подобар видик кон исток(поготово првите 4-5 ката) кога би се реализирал проектот за бул.Крушевска Република бидејќи сега погледот е заробен во зградата на Анхоч и соседните куќи.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 03-Dec-2021 at 18:30
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 26-Dec-2021 at 14:50
Неколку денешни

Back to Top
ecka View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Dec-2021
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote ecka Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 27-Dec-2021 at 09:10
Нели зградиве според ДУП требаше да бидат П+8+ПК? Ја надминале ли максималната катност? Има некој некоја информација?
Back to Top
doncho View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 127
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 27-Dec-2021 at 10:01
Хмм, интересно. Вистина личи како да се 9 +пк
Back to Top
ecka View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Dec-2021
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote ecka Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 27-Dec-2021 at 10:47
Секој ден поминувам од таму и дефинитивно се 9 ката, дури личи како и поткровјето да го прават како станови за живеење зошто има отвори за прозори. Чудно освен ако има промена на ДУП.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 27-Dec-2021 at 10:54
Не би требало да е променет деталниот бидејќи е релативно пред скоро време донесен,ова е еден од оние што беа под мораториум.Што се однесува до катноста и јас го приметив тоа уште пред неколку месеци кога привршуваа со карабината но и кај други објекти имам приметено такви отстапувања бидејќи поткровјето го нарекуваат галерија и често пати така вадат кат плус.Сепак незнам како е одвнатре решено во поглед на станови.
Back to Top
ecka View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Dec-2021
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote ecka Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 27-Dec-2021 at 11:05
Добро, а дали тие отстапувања во поглед на галерија се легални односно дали зградата би поминала технички? И што ако на поткровјето се станови, би можеле ли да извадат имотен лист за нив?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 27-Dec-2021 at 11:20
Originally posted by ecka

Добро, а дали тие отстапувања во поглед на галерија се легални односно дали зградата би поминала технички? И што ако на поткровјето се станови, би можеле ли да извадат имотен лист за нив?


За тоа искрено незнам,само посочив дека сум видел такви отстапки а колку се регуларни и правно покриени тоа не би знаел да кажам.
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 1127
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 27-Dec-2021 at 14:25
Значи поткровјето нема да има врска со рендерот? Каков идиотски потег, не очекував барем од овој инвеститор.
Back to Top
ecka View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Dec-2021
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote ecka Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 29-Dec-2021 at 08:36
И јас бев скоро решена да купам стан таму ми делува доста квалитетно зградата и распоредите им се феноменални, но ако е помината катноста би било ризик. Претпоставувам во таква ситуација никој не би добил имотен лист. Ако некој се разбира повеќе од мене нека пише слободно.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.