build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Spring Residence

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
btrajn12 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Sep-2022
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote btrajn12 Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 03-Dec-2022 at 17:47
Здраво, дали некој на форумов има земено стан овде? Ако може нека ме исконтактира во порака, бидејќи чекаме од септември да се вселиме и сеуште не е готово..
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 12-Dec-2022 at 17:46
ДенесCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 05-Jan-2023 at 14:30
Еве до каде се стигнати со третата ламела,колку што знам рокот за вселување на првите 2 ламели беше октомври 2022 но очигледно има пролонгирање бидејќи сеуште недосигаат балконски огради и некои други работи барем што се приметува однадвор.Можеби се чека да се финишира карабината на новата ламела па да се демонтира кранот па потоа да следи вселувањето заради поголема безбедност.

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 18-Jan-2023 at 13:08
Неколку денешни,очигледно има уште работа кај првите 2 ламели на западнава страна нема балконски огради а сигурно има и уште нешто работа во внатрешноста.
Секогаш завршните фази се одолговлекуваат и затоа се пробиваат роковите.

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 13-Feb-2023 at 17:48
ДенешниCarpe diem
Back to Top
пеперутка16 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 02-Feb-2023
Online Status: Offline
Posts: 19
  Quote пеперутка16 Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 13-Feb-2023 at 18:57
Ужасно. ама мора некако да ги легализираат парите од мафијата.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 19-Mar-2023 at 18:29
Денешни од третата ламела TWIN 3Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 22-Mar-2023 at 16:05
од западната странаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 06-Apr-2023 at 13:11
Денешни,се врши демонтажа на кранотCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 13-Apr-2023 at 17:02
Дали сте подготвени за новата димензија на урбаното живеење во нашиот бисер Охрид...
"Spring Residence" by Sky Investment Group! Нов и извонреден резиденцијален станбен објект чија архитектура следи современ тренд и преставува јасна и пријатна урбана слика!
Лоциран на одлична локација во населба „Билјанини Извори“, во непосредна близина на центарот на Охрид.

https://www.springresidenceskopje.com
Carpe diem
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 1127
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 28-Apr-2023 at 20:11
Проект на Sky Investment Group (тие што ги градат Twins кај Олимписки) во Билјанини извори, веројатно Бејбунар. Среќа HMA не им го правеле рендеров, ова барем изгледа лесно за изведба.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 28-Apr-2023 at 21:16
Веќе претходно го имав постирано проектот во оваа нишка заедно со проектот што им е кај Олимписки каде имаше скоро 100% промена на проектот тоа од HMA ни приближно не се реализираше.
Ова во Охрид е поедноставно и веројатно така и ќе се реализира.
Carpe diem
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 1127
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 29-Apr-2023 at 17:16

Да, не ги приметив. Еве денешни од Twins. Не се гледа крајот.Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 20-May-2023 at 12:29
Денешни

Просторот околу TWIN 1 и 2 е расчистен и поплочен веројатно за скоро време вселив

TWIN 3

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 05-Jul-2023 at 12:44
TWIN 1 I 2 се веќе вселениCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 19-Jul-2023 at 11:56
На приземјето во TWIN 1 I 2 се подготвува отворање на КиперTWIN 3Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 23-Sep-2023 at 13:39
TWIN 3

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 06-Oct-2023 at 17:34
Originally posted by stef4o

Дали сте подготвени за новата димензија на урбаното живеење во нашиот бисер Охрид...
"Spring Residence" by Sky Investment Group! Нов и извонреден резиденцијален станбен објект чија архитектура следи современ тренд и преставува јасна и пријатна урбана слика!
Лоциран на одлична локација во населба „Билјанини Извори“, во непосредна близина на центарот на Охрид.

https://www.facebook.com/springresidenceskopje
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 29-Oct-2023 at 14:21
TWIN 3 се фасадира калканскиот дел западната страна,другиот дел е веќе вселен само гаражите веројатно не се во функција гледам многу возила по партерот и тротоарите
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 23-Nov-2023 at 07:50
од фбCarpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.160 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.