build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Spring Residence

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Spring Residence
    Posted: 14-Feb-2020 at 08:55
Проектов е предвиден да се реализира во Центар,близу Олимписки базен поточно до деловната зграда на Анхоч на ул.Пролет

https://www.facebook.com/helena.mojsic
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-May-2020 at 15:31
Ако некој пат дојде ред да се гради проектот на Helena Mojisc Architects тогаш локацијава е следна(на ул.Истарска во Центар до деловната зграда на Анхоч)Денес минував тука па направив по некоја фотка,има две куќи од кои чинам само една е вселена но засега ништо не навестува за реализација на проектотBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 02-Jul-2020 at 10:20
Проектов ќе почне да се гради за 1 месец,веќе отпочна продажбата на станови,катноста е П+8+Пк

Уште неколку рендери во продолжениеhttps://www.facebook.com/helena.mojsic
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 20-Aug-2020 at 16:16
Типови на станови и квадратури,се работи за две згради(споени маркици)со заеднички подземен паркинг простор.Работите најверојатно ќе почнат во септември

https://www.facebook.com/Exclusive
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 06-Sep-2020 at 11:09
Почнуваат....денешни фотки се спремаат за рушење на куќата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 11-Sep-2020 at 10:36
Денес ја срушија куќата незнам какви се маркиците за овој дел дали само еднава куќа ќе се руши или ќе продолжат и со соседната

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Nov-2020 at 14:29
Денешни,извршен е мал ископ на дел од парцелата каде беше срушена една од куќите а куќата десно сеуште не е чепната,денес кога минував немаше активностиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 12-Dec-2020 at 15:41
Денешна,нема некои поголеми промени донесени се материјали за градба и еден кран но сеуште се чека нешто...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 03-Feb-2021 at 14:27
Откако одобрението стана правосилно повторно почнаа со активности,се врши ископ а монтиран е кран

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 20-Feb-2021 at 14:31
Денес беше поставена инфо табла и се фрлаше мршав бетон на ламела 1 поточно кај Twin 1...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 06-Mar-2021 at 12:32
Денешни...се подготвува рушење на другата куќа за изградба на втората ламела

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 09-Mar-2021 at 10:31
Комплексов доби ново име Spring Residence,наскоро ќе имаат и веб сајтhttps://www.facebook.com/Кат-инг-градба
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 13-Mar-2021 at 16:11


https://www.springresidenceskopje.com
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 26-Mar-2021 at 07:48
Нови рендериhttps://www.facebook.com/springresidenceskopje
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 26-Mar-2021 at 15:07
На следниот рендер балконите ќе бидат со обична кафеава боја.

Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 457
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 26-Mar-2021 at 20:51
Cela zgrada ke bide. Toae toa render po render. Inacese sekavam koga Todorovic imase 3D prezentacii vo predizborna kampanja za Novo Maalo kolku go hejtavme i negoduvavme. Sega ko zabi na tivko ne svarija demek moratorium ama ke se sodzidaat i madzir maalo i novo maalo...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 30-Mar-2021 at 14:59
Денешна фотка од прогресот на едната ламела,другата сеуште не е почнатаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 06-Apr-2021 at 15:57


https://www.facebook.com/springresidenceskopje
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1410
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 06-Apr-2021 at 17:17
A дека е другиот близнак? Нели како twins треба да са две.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 06-Apr-2021 at 17:58
Го сменија називот, сега се Spring Residence, само што нишкава не е преименувана, имаме уплав од менување имиња, ако ме разбираш што сакам да кажам.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.117 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.