build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Stone Design - Партизанска I

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Stone Design - Партизанска I
    Posted: 10-Sep-2008 at 18:46
Скоро почна да се гради и карши универзална сала

1

2


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 07-Nov-2008 at 11:42
А ова е објектот кој се гради карши Универзална сала на Партизанска. Рендерот е неколку поста погоре


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 08-Nov-2008 at 12:31
Дополнителни рендери од сајтот на Stone Design

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12


Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 08-Nov-2008 at 12:43
Поточна локација Cheers


Back to Top
BlacK View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 11-Sep-2008
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote BlacK Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 08-Nov-2008 at 12:57
Na primer na ovoj objekt potkrovjeto e sosem pristojno predvideno za razlika od Partizanska II.
Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 08-Nov-2008 at 18:24
Objektot e prikladen za svojata lokacija (malce preterale so detali) ama ne e vo granici na nevkusno. Konecno i od taa strana da se gradat objekti na bulevarot.
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 09-Nov-2008 at 12:43
Супер изгледа една од најдобрите нови стамбени згради што имам видено на билд.ком. Applause
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 21-Dec-2008 at 17:16
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 31-Jan-2009 at 21:50
Се напредува


Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 31-Jan-2009 at 21:54
Партизанска се гради но некако како да не постои некоја линија !


Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 31-Jan-2009 at 21:56
Мислам дека главното нарушување на линијата се има случено на потегот помеѓу овој објект и улицата кај Апче. Таму е тотален хаос и плаче за хилтата на лсл.

Остатокот е релативно под конец.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 31-Jan-2009 at 23:06
Тука има и некои бочни споредни улици кои не се под прав агот со партизанска, вероватно уште од оддамна е поставена таква тенденција на улиците низ маалата, па сега и тоа делумно допринесува да се изгуби впечатокот на градежна линија.
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 02-Feb-2009 at 17:13
Не ви изгледаат некако тесни зградиве?? Баш пбанкс што спомнува карши Апче има една црвена лепенка, кога ја градеа изгледаше ко пресечено парче торта LOL
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 03-Feb-2009 at 16:27
Originally posted by gotsomekicks

Не ви изгледаат некако тесни зградиве?? Баш пбанкс што спомнува карши Апче има една црвена лепенка, кога ја градеа изгледаше ко пресечено парче торта LOL
Тоа се благодетите од транзиционите урбанистички планови, важно е венецот да е на 18м, а кои се димензиите на маркицата и воопшто на градежната парцела - who cares, кој ги прашува луѓето какви станови ќе добијат и каков мебел ќе може да си стават во нив или што воопшто можат архитектите да испроектираат во такви димензии...а паркирањето е приказна сама за себе...
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 24-Feb-2009 at 17:45
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 08-Mar-2009 at 20:57
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 24-Mar-2009 at 20:29
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9119
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 21-May-2009 at 10:19
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1166
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 21-May-2009 at 17:28
Ova e istiot investitor sto ja gradi Stone design partizanska II??
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12428
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 21-May-2009 at 17:55
Ако мислиш на Stone Design, тогаш не, тие се архитектонско/дизајнерско студио и се проектанти на објектов:
http://www.stonedesign.com.mk/

Инвеститорот го има на таблата (види прв пост), Сариг ДООЕЛ...

Дали е истиот инвеститор и на другиот објект не може да се види од тамошната табла, или не е фатен на фотката или воопшто не е наведен.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.