build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Урбанистички целини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Маџир Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 20-Feb-2021 at 18:21
од фб

...

на ул.Преспанска...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 11-Apr-2021 at 12:09
ДУП Градска четврт И 01 – Маџир Маало 1

Според планот на делот зад НБРМ се предвидени 3 станбени(од кои 1 изградена) и 2 згради со намена Б5

...

во делот поред самиот кеј се предвидени 6 згради А2 и една Б5

сепак во овој детален план голем простор е даден за булеварот Крушевска Република кој изгледа опфаќа голем дел од куќите што се близу НБРМ
Иначе каде треба да се спојува овој булевар,неможам да видам убаво од планот?
Очигледно добар дел од куќите што се на трасата ќе го нагрдуваат просторот уште долго време...или грешна претстава имам?http://www.centar.gov.mk
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 11-Apr-2021 at 15:10
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7765
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 11-Apr-2021 at 21:08


да е само тој план да речеш... вака глава ќе ти пукне ако мислиш за све
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.