build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Фасади (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Фасади (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 150151152
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3644
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #3021 Posted: 18-Oct-2017 at 14:21
Од хотел арка, секаде туристи низ хотелот има одлична панорама од едната страна ама има и од другата страна хаха.
Новиот градочалник гарантираше дека ќе ги реновира.. само состојбата да ја видиме


Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1148
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3022 Posted: 19-Oct-2017 at 00:00
Кого ќе реновира, петте згради кај Бит Пазар (комплекс 26 јули)? Фино ќе дојде ако ги среди, ќе заличи малце.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10875
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3023 Posted: 19-Oct-2017 at 08:33
Тука неплански се изградија и се градат неколку згради, станува претесно. Една од новите згради се гледа на горната слика.
За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3644
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #3024 Posted: 19-Oct-2017 at 12:34
Originally posted by Џоле

Тука неплански се изградија и се градат неколку згради, станува претесно. Една од новите згради се гледа на горната слика.

Да што видов беше дека 3 згради се градеа. Штета што и тоа што барем малку беше средено, сега добива хаос и грдотија.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10875
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3025 Posted: 19-Oct-2017 at 19:51
Карпош 1, кај ул. Рузвелтовалинк на гугл мапс за претходната состојба

https://www.google.mk/maps/@42.0027923,21.4142132,3a,90y,259.5h,102.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sN3S9GD1t05WTs0qywaoPzg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en&hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 150151152

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.311 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.