build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Македонски железници низ слика и видео
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонски железници низ слика и видео

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 262728
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10945
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #541 Posted: 30-Oct-2017 at 20:22
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10945
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #542 Posted: 03-Nov-2017 at 10:03


фото: Петар Петковски

http://www.buzzsta.com/m/1639415161013845249
За сè има вторпат
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3211
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #543 Posted: 03-Nov-2017 at 12:56
Дали е ова ранжирната станица во близина на Трубарево? По правило, сите товарни возови во согласност со важечкиот возен ред, пристигнуваат и заминуваат од овде кон крајните дестинации. Исклучок би требало да се транзитните возови.
Back to Top
zookisk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Dec-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 334
  Quote zookisk Quote  Post ReplyReply #544 Posted: 03-Nov-2017 at 14:38
Товарните возови пристигнуваат и директно за станица Скопје Југ, ст. Скопје Товарна (преку Маџари), ст. Велес, ст. Битола, ст. Неготино, ст. Прилеп
Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 576
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #545 Posted: 14-Nov-2017 at 14:45
.
ИНФО сите љубители на железниците во Македонија кои сакаат да имаат квалитетни фотографии на некои од нашите железнички возила
можат истите да ги превземат од Railways in Macedonia каде што ги имам поставено.
Фотографиите се во моја сопственост и истите можете да ги употребувате каде сакате
а се со цел да овие возила останат во сеќавање, да не се заборават.
И вие би можеле да се придружите и поставите ваши фотографии доколку истите се со добар квалитет и големина.

.Railways in Macedonia

.

Edited by mon - 16-Nov-2017 at 00:26
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10945
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #546 Posted: 14-Nov-2017 at 21:20
Се придружив на групата и додадов неколку фотографии од железнички станици и возови што сум ги снимил годинава, кога ќе имам повеќе време ќе додадам некои постари.

Ако сметаш дека не се доволно добри - слободно бриши. Не се лутам.

Edited by Џоле - 14-Nov-2017 at 21:21
За сè има вторпат
Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 576
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #547 Posted: 14-Nov-2017 at 22:46
Благодарам Џоле ! [[[[[[

Нема потреба од лутење, идејата ми е да имаме некоја база на квалитетни фотографии на железниците во Македонија,
со фотографии во голем формат и целосно видливи железнички објекти и возила.

Патем речено, фотографиите од станицата Градско ти се одлични, тоа е тоа што ни треба.

.
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 262728

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.