build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Македонски железници низ слика и видео
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонски железници низ слика и видео

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 293031
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #601 Posted: 24-Jul-2020 at 15:55
Originally posted by Zelenikovo

оХо ЈСП на Шини уште во боја да е фоткава ...

http://www.railfaneurope.net/list/macedonia/macedonia_mz.html [1]

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12959
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #602 Posted: 24-Jul-2020 at 16:12
Се имам возено во еден ваков, порано, ми се чини во средината на 1990-те години, сообраќаше на релација Скопје-Куманово и обратно.
За сè има вторпат
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #603 Posted: 24-Jul-2020 at 16:31

замисли туристички спин да вакви, Шинобуси би рекол, ги реставрираат за Туристички Тури пр. по Кеј в Скопје, можеби некој друг Град, евала во Охрид како меѓуградска спојка со Струга, можеби Ресен со Маркова Нога ...

се сеќавам низ Магла ги имаше на Железничка горе, ама не ми оди слика в глава дека сум се возел вонив, чинам и 90-тите ко да имаше тук таму ваков Вагон на Шини кајнас ...

... незнам зошто но и само како Билетара на која и да е Железничка Станица во земјава да го стокмат па ќе биде појава, нешѕо налик онаа на ЈСП кај Транспортен, но и таму требаше да увезат некоја Лејланд Шасија од Англија ...
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #604 Posted: 01-Aug-2020 at 01:14

замисли турситички спин да ги условеа ЛИМАК да им бидат Стреите во форма на оној од перонот на Стара Железничка но и Фоајеата во ентериер ко тогашниот ...

https://atablewithaview.com/skopje/skopje-the-old-railway-station/не ми е јасно зошто во СХС не стаиле Коњаник и во тревников

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 293031

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.