build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Македонски железници низ слика и видео
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонски железници низ слика и видео

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2425262728 30>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 544
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #501 Posted: 01-Apr-2016 at 01:13
Кога постојат вакви видеа, не разбирам зошто по кафани/ичи се пушта EuroSport ,fashionTV, VH1.. Фала ти Владимир
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #502 Posted: 06-Apr-2016 at 17:15
Фоткава не е ништо посебно, но ќе ја објавам зашто ѕирка еден од новите возови

Train station, Skopje / Железничка станица, Скопје by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #503 Posted: 11-Apr-2016 at 17:41


За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1544
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #504 Posted: 23-Apr-2016 at 13:22
Edited by Obedineta Makedonija - 23-Apr-2016 at 13:24
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #505 Posted: 23-Apr-2016 at 18:11


Со новиве возови станицата добива сосем инаков шмек
За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1544
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #506 Posted: 23-Apr-2016 at 18:33
Originally posted by ЏолеСо новиве возови станицата добива сосем инаков шмек


Секое сабајле кога одам на работа околу 8:10-8:15 ги гледам два комада еден оди на перон, вториот оди кон депо, навистина прекрасна глетка.
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1544
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #507 Posted: 25-Apr-2016 at 17:09
Од денесEdited by Obedineta Makedonija - 25-Apr-2016 at 17:10
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #508 Posted: 25-Apr-2016 at 21:04
Јапонија ли е, Скопје ли е
За сè има вторпат
Back to Top
ViktorMKD View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07-Jan-2016
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote ViktorMKD Quote  Post ReplyReply #509 Posted: 21-May-2016 at 16:43
Возови на железничката станица ВелесEdited by ViktorMKD - 21-May-2016 at 16:44
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #510 Posted: 02-Jun-2016 at 16:56
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #511 Posted: 06-Jul-2016 at 22:51


фото: Чедо Поповски
За сè има вторпат
Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 621
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #512 Posted: 07-Jul-2016 at 03:22
Супер е фотографијава!
Каде е направена?
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #513 Posted: 07-Jul-2016 at 08:16


За жал, не е наведено кај авторот.

__________________________________


Еве друга, некаде кај село Песирово, светиниколско

642 403 by Stefan Schmid, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #514 Posted: 23-Aug-2016 at 08:19
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3415
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #515 Posted: 23-Aug-2016 at 16:30
Изложба во воз е одлична идеја и е за секое поздравување. Она што можам да го забележам е дека за прв пат Македонски железници дозволува облепување на неговиот возен парк со своевидна реклама.

Со пристигнувањето на новите гарнитури, заедно со оние постари возови, би било добро да пробаат кај компаниите да ја изнајмат надворешноста на возовите за рекламирање. Од оваа постапка можат да добијат дополнителни средства, кои веројатно им се повеќе од потребни за позитивно финансиско работење.
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 544
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #516 Posted: 24-Aug-2016 at 19:22

Не пријателе, никогаш, те молам да не те прочита некој на кој може да му се допадне идејата. Немам ни најмала желба четири часа да поминам во воз ѕиркајќи во пејзажот низ густо наредени шарени точки. Нека ја покачат цената на картите, само реклами никако. Можат евентуално внатре во возот, секако на телевизорите веќе врти последните 3-4 месеци едно исто 10 минутно видео за вечноста на Скопје и Македонија (нема звук, но според лицата и анимациите не е тешко да се заклучи дека видеото ја доловува историјата на една иста нација од неолит до денес).

Инаку браво за изложбата, знае ли некој во кои термини ќе сообраќа возов? Деловниот?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #517 Posted: 17-Oct-2016 at 11:47
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #518 Posted: 18-Oct-2016 at 12:58
Gostivar train approaching a crossing point, Gostivar-Ohrid line. Spring 1965. (Line closed 1966.)https://www.flickr.com/photos/72213853@N03/30223752482/
За сè има вторпат
Back to Top
ViktorMKD View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 07-Jan-2016
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote ViktorMKD Quote  Post ReplyReply #519 Posted: 21-Oct-2016 at 13:11
Видео од новата дизеломоторната гарнитура 711-003/004 направено близу Велес пред недела дена
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11811
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #520 Posted: 22-Oct-2016 at 20:08


За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2425262728 30>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.