build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Македонски железници низ слика и видео
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонски железници низ слика и видео

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 282930
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 675
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #581 Posted: 14-Nov-2018 at 08:09
Многу интересна фотографија,
се забележува дека првиот вагон до локомотивата е службен, најверојатно од типот Pg/Рwg.
Можеби оваа е единствена фотографија од Македонија на која се распознава овој вагон.


Originally posted by Џоле

Велес, 1930-ти годиниhttps://www.facebook.com/207002499358386/photos/a.226697690722200/1941856462539639/?type=3&theater


Edited by mon - 26-Dec-2018 at 12:56
Železničko modelarstvo:
Makedonija: http://outmacedonia.blogspot.se
ex-YU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12381
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #582 Posted: 17-Nov-2018 at 20:22
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12381
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #583 Posted: 04-Jan-2019 at 19:58
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12381
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #584 Posted: 27-May-2019 at 10:58
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12381
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #585 Posted: 28-Aug-2019 at 17:15
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12381
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #586 Posted: 30-Aug-2019 at 17:41
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12381
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #587 Posted: 08-Nov-2019 at 16:48


од фејсбук
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12381
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #588 Posted: 03-Dec-2019 at 00:27
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 282930

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.875 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.