build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Македонски железници низ слика и видео
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонски железници низ слика и видео

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 323334
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #661 Posted: 26-Jan-2023 at 13:04


https://twitter.com/exploared/status/1617606018938114054/photo/1
За сè има вторпат
Back to Top
marfimk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Feb-2012
Online Status: Offline
Posts: 189
  Quote marfimk Quote  Post ReplyReply #662 Posted: 28-Feb-2023 at 20:08

Една убава глетка на железничката станица во Прилеп   се извинувам за квалитетот, сликано е во возење

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #663 Posted: 04-May-2023 at 21:49
Железничка станица Драчево (фотките се од први мај):За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #664 Posted: 22-May-2023 at 18:17
Детаљ од жел. станица во Гевгелија

Winged wheels by Paul Keller, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #665 Posted: 17-Dec-2023 at 21:40
711 005/006 Čaška by Dennis Kraus, on Flickr

441 109 Vinicani by Dennis Kraus, on Flickr

441 109 Demir Kapija by Dennis Kraus, on Flickr

443 002 Agino Selo by Dennis Kraus, on Flickr

Edited by Џоле - 17-Dec-2023 at 21:44
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #666 Posted: 13-Jan-2024 at 20:24
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #667 Posted: 23-Jan-2024 at 18:39
Железничкиот мост кај Градскоод фб профилот на Благој Бочварски

Edited by Џоле - 23-Jan-2024 at 18:41
За сè има вторпат
Back to Top
kujosk View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 14-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote kujosk Quote  Post ReplyReply #668 Posted: 26-Feb-2024 at 14:26
Интересно cabview видео на линијата Скопје - ВелесEdited by Џоле - 28-Feb-2024 at 19:33
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15038
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #669 Posted: 15-Mar-2024 at 19:06
Продолжение на горното видео од кабина на возот Велес-Гевгелија

За сè има вторпат
Back to Top
mon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Dec-2009
Location: Europa
Online Status: Offline
Posts: 753
  Quote mon Quote  Post ReplyReply #670 Posted: 16-Mar-2024 at 06:32
Дали постојат вакви Cab-ride видеа од правците Скопје-Кичево и Скопје-Битола?
Železničko modelarstvo:
MK: http://outmacedonia.blogspot.se
https://www.facebook.com/groups/1683232238510889/

exYU: http://malezeljeznice.net
Back to Top
kujosk View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 14-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote kujosk Quote  Post ReplyReply #671 Posted: 16-Mar-2024 at 16:59
Во коментари авторот имаше напишано дека наскоро ќе прикачи и од Велес-Битола.
Back to Top
kujosk View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 14-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote kujosk Quote  Post ReplyReply #672 Posted: 10-Apr-2024 at 17:20
Еве конечно и видео од Велес-Битола.

Back to Top
tomo441 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Feb-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote tomo441 Quote  Post ReplyReply #673 Posted: 18-Apr-2024 at 11:13
Edna mala ispravka... za Bitola nemoze da odi 411(elektro), tuku 711(dizel-hidraulicna)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 323334

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.113 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.