build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонски железници низ слика и видео

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 35>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Македонски железници низ слика и видео
    Posted: 19-Dec-2007 at 05:53
Интересно видео од пругата Гостивар-Кичево Thumbs%20Up


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 20-Dec-2007 at 16:28
Еве две инсајдерски клипчиња Cheers
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 23-Dec-2007 at 01:13
Одлични клипови Clover Thumbs%20Up 
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 01-Feb-2008 at 22:31

eve edna slika i od mene
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 01-Feb-2008 at 22:40
Аууууу

Кај си се качил да го сликаш ова? Big%20smile

Евентуално ако е од кале со голем зум, друга идеја немам... LOL
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Feb-2008 at 23:00
Originally posted by Cloverstack

Аууууу

Кај си се качил да го сликаш ова? Big%20smile

Евентуално ако е од кале со голем зум, друга идеја немам... LOL


 Ha ha ha ha da da taka e , od kale so zoom  :P
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 01-Feb-2008 at 23:45
samo na fotkava mnogu igzleda gadot urbaniziran  nesto kako na metroto vo chikago u tom stilom ,kako da ne e zeleznicka
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 02-Feb-2008 at 15:21

Од одличен агол и со одличен зум си ја фатил Митатос. Одлично.

Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 02-Feb-2008 at 15:30
kamera bez zoom denesno vreme ne vredi ,porano trebase da se iskacuvam nasekade za da napravam dobra slika, a sega toa ne mi e potrebno

"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 02-Feb-2008 at 15:32
Originally posted by mitatos

samo na fotkava mnogu igzleda gadot urbaniziran  nesto kako na metroto vo chikago u tom stilom ,kako da ne e zeleznicka


Да да и јас тоа си помислив, добро си забележал. Супер е сликата Thumbs%20Up
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Supervisor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Jan-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 1220
  Quote Supervisor Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 02-Feb-2008 at 16:19

Супер фотка, посебно е добра во црно-бело.

NewYork-London-Paris-Moscow-Tokyo-Skopje
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 23-Mar-2008 at 23:49
Железничкиот мост кај Демир Капија


Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 08-Apr-2008 at 01:36
 
 
 
 
 
Od wiki...izgledaat dosta stari (osobeno prvata) ali ko shto vikash ako se odrzuvaat redovno/pravilno..... Vladimir ako imash sliki slobodno pushtaj tuka Cheers
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3304
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 08-Apr-2008 at 01:44
Originally posted by vardar

Od wiki...izgledaat dosta stari (osobeno prvata) ali ko shto vikash ako se odrzuvaat redovno/pravilno..... Vladimir ako imash sliki slobodno pushtaj tuka Cheers


Баш тие сто ги постуваше се мои слики Smile
А таја што ти изгледа доста стара е една од нај јаките локомотиви - EMD - General Motors (таа без проблеми може се искачи на чуката и да донесе патници до Прилеп и Битола)
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 08-Apr-2008 at 01:52
Originally posted by Vladimi P

А таја што ти изгледа доста стара е една од нај јаките локомотиви - EMD - General Motors (таа без проблеми може се искачи на чуката и да донесе патници до Прилеп и Битола)
 
 
LOL се гледа дека незнам ништо на темава али ме интересира, се надевам нема да те избркам од форумов со прашањава Big%20smile  ај доста од мене (сега за сега )....Сега  видов за сликите..... твои биле.... Runaway
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3304
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 08-Apr-2008 at 02:01
Originally posted by vardar

... ме интересира, се надевам нема да те избркам од форумов со прашањава Big%20smile 

Не бери гајле, нема да ме избркате од форумов Smile
Се што можам ќе помогнам
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 26-Apr-2008 at 23:55
Си викам не е лошо да ги ставам овие мои клипчиња од лани. Ги имам ставено на ССЦ, ама зошто не и тука Big%20smile

442 - долга товарна композиција


442 - товарна композиција


442 - товарна композиција


441 - патничка композиција


441 - товарна композиција


661 - патничка композиција


Две 661 маневрираат кај депото Лисиче


712 - патничка гарнитура


712 - патничка гарнитура на станица Драчево
Edited by Cloverstack - 26-Apr-2008 at 23:59
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 27-Apr-2008 at 03:39
Ubavo
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3304
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 27-Apr-2008 at 10:45
Cloverstack, знаци ова се твој клипови Applause

Tогаш да ставам нешто од кај мене само од историја за да прошараме

Пионерскиот воз во градскиот паркПлавиот воз во Скопје


Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 27-Apr-2008 at 12:06
Ova plaviot voz bil na Tito taka ? posto citav nekade u vesnik go dale na licitacija go prodavaat , inace stara zeleznicka izgledala fenomenalnaa zaluben sum vo toj objekt, i trebalo da i se vrati istata namena, i seuste mislam deka treba da se rekonstruira toj objekt

"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 35>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.168 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.