build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Урбанистички целини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ГУП - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12020
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 10-Dec-2012 at 01:39
Originally posted by IN_MOTION

А што е со делот во бутел одма после обиколницата??? Тој дел не спаѓа во градот?

Edited by Cloverstack - 10-Dec-2012 at 01:39
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 22-Dec-2012 at 20:20
Вчерашното интервју со градоначалникот на Скопје. Не знаев каде точно да го ставам видеото па го ставив тука, ако има посоодветна нишка слободно преместете го.


Edited by HugoGoulding - 22-Dec-2012 at 20:22
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 916
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 31-Oct-2017 at 00:44

дали при новонајавените измени на ГУП-от, во прв план ќе бидат неап-от и леап-от во костец загадувањето, дали и нив не треба да ги ревидираме, битно се работеше на истиот и порано, и посекако ќе треба пак ... дали Шилегов истакна каде како ќе го дополнуваат гупот, можеби во хард рок

http://vistinomer.mk/trajanovski-na-koj-nachin-e-donesen-gup-ot-od-2012-godina-002/

видено наназад низ есапот на дпмне за гуп-едитирање, денес ништо помалку е сличниот на сдсмп, самодоволност или вишок енергоја ...

Originally posted by beTon

а за упадот сме на различна фреквенција, гупот не е устав ниту партија па посекако доколку се процени дека нешто треба да се промени тоа нешто треба и да се промени
Back to Top
Blagh View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 10-Feb-2013
Online Status: Offline
Posts: 29
  Quote Blagh Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 05-Jan-2019 at 12:24

Интервју со градоначалникот на Скопје. Бидејќи нема некоја општа тема за Скопје најсоодветно ми е да го ставам тука. Новинарот не е целосно подготвен, но има некои интересни информации.Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.