build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Сет компјутери

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Сет компјутери
    Posted: 16-Mar-2008 at 16:51
Еве што се гради на Рузвелтова близу раскрницата со Митрополит Теодосиј Гологанов (раскрсницата Треска)

Рендери

Од терен


Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Mar-2008 at 16:52
auuuuu gadnooooo,,,,,so e rabotava so zelenovo :(:(
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 17-Mar-2008 at 02:59
Бојава ме потсеќа на нешто  Dunno ааааа да ми текна  Puke
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3864
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 31-Oct-2008 at 16:13

ve molam ne zaborajte kordinatiBig%20smile

 
Back to Top
Raisinloaf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2008
Location: Gevgelija
Online Status: Offline
Posts: 228
  Quote Raisinloaf Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 31-Oct-2008 at 18:26
Не е којзнае што но сепак можеле барем бојата да биде подобра 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 15-Nov-2008 at 16:45
41°59'47"N 21°24'42.29"E
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 15-Nov-2008 at 16:46
Објектов сменил лик, намена и ваљда сопственик. Инвеститор е Сет компјутери. Контрадикторно е што на терен има повеќе катови од актуелниов проект Roll%20eyes1

2Edited by pbanks - 15-Nov-2008 at 16:53
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7158
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 15-Nov-2008 at 22:50
поубава фасада ќе има, тоа е сигурно, не очекувам премногу, рамнодушен сум кон објектов
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 15-Nov-2008 at 23:43
Сет компјутери?? Зошто мислам дека негде видов зграда на Сет??
Сет е фирмата која ги држи Сет нет и Technoland, така?

EDIT: Ја најдов. www.set.com.mkEdited by maestro13 - 15-Nov-2008 at 23:45
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 15-Nov-2008 at 23:49


Да тоа е СЕТ, оваа зграда се наоѓа малку погоре на Рузвелтова... Сет изглеа наумиле да ја купат цела улица.


Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 15-Nov-2008 at 23:51
Originally posted by pbanks

Да тоа е СЕТ, оваа зграда се наоѓа малку погоре на Рузвелтова... Сет изглеа наумиле да ја купат цела улица.


ќе направат IT улица
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 11-May-2009 at 11:47
Објект на ул. „Рузвектова“ прекопат фк. Треска

Како наш архитект употребува десигн на македонски начин


Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 11-May-2009 at 13:08
^

Каде е ова?
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 11-May-2009 at 13:21
 41°59'48.66"N
 21°24'43.18"E
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 13-May-2009 at 13:34
Колку што разбрав Сет компјутери го продале стариот објект кој е погоре на Рузвелтова и комплетно ќе се селат тука. Сепак информацијава не ми е чаршиска не сум 100% сигурен. 
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 13-May-2009 at 13:38
Во стариот објект (кој мислам не беше нивен) се вселија Канон или така несто
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 13-May-2009 at 13:41
Originally posted by Vladimir P

Во стариот објект (кој мислам не беше нивен) се вселија Канон или така несто


Епа шпекулацијата ми била на место и мене ми спомнаа дека Канон го зеле тој објект само во моментов не ми текнуваше затоа не напишав
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9092
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 30-Jul-2009 at 15:31
Делуваше дека привршуваа


Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 348
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 05-Aug-2009 at 19:40
На рендер 5 ката, кога беше карабина имаше 4 ката а сега има 3 ката
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 05-Aug-2009 at 20:18
Дефинитивно за мене една од нај кич згради

- може да иде во ниската НАЈ Ohno
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.111 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.