build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Есен - Зима

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 18-Nov-2018 at 18:58
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 01-Apr-2020 at 10:23

сеуште нема некој скоцкан-фото-колаж официјално од денешната снежна првоаприлска идила ко овој горе од Битола, но еве една интересна скопска карантин гаражна сцена ... ех како би изгледал сега Снег на Цреша за да се сетиш утре кога ќе ја миеш на Чешма дека и во Април сме дочекале снежни пафки да ги веселат Деца, хм, им требало интернет телевизија незнам што, само нека си уживаат пред прозор, но оди не им допушти да си поиграат во снегот, хм, па ако некогаш може во Скафандер да се санкаат тоа е сега ...

некој вели дека > Според експертите, глобалното затоплување е фактор број 1 за менување на времето во различни сезони < а што ако факторот антропоген [1] а не природен, иако стои и тоа дека денес никој со сигурност ова не може низ научен метод да го дознае бидејќи во прашање се многу варијабили кои сред анализата ќе недостасуваат дали заради немање целосна слика или пак разбирање дека постојат и духоносни влијанија ...

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 11-May-2020 at 05:21

во случај и во Јуни да заврне Снег имајте во предвид дека може да си играте со IR-Фотографии [1][1][1][1][1][1][1] додека играте сеќавајте се дека имет и други игри освен инфрацрвената [2] вистина уште и UV-филтер да стаил на истиот кадар ко хдр-леер, и чуди се за кај тоа само од Велес имет Уба IR-Фотка по нет , во однос истата единствено што би требало да замете дополнително во предвид (за надреални сцени) е и’ отсјај во леќите, како подобно да игратате со аголот на паѓање на светлината понив, паметно доколку за инспирација при експериментирањето имате абер од каде до каде се’ би можеле да терате [3] можеби од спунт и лакмусова хартија да ви прекршуе отсјај [4]

[1] https://www.istockphoto.com/search/stack/611546805?assettype=imageно и без Снег, со IR-филтер во кадар ќе го имате ...

[1] https://astrophotography.mk/skopje-and-its-parks-in-near-infrared/
Edited by Zelenikovo - 11-May-2020 at 06:21
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.