build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Есен - Зима

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Есен - Зима
    Posted: 15-Nov-2008 at 20:24Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 15-Nov-2008 at 20:32
Prekrasni fotki osobeno taa od park vtorata
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 15-Nov-2008 at 23:15
Многу убав избор бетон, штета за нападното жигосување

Cheers
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 16-Nov-2008 at 00:11

па во ред е тоа со жигот, со оглед дека се на продажба сликиве - 10 евра од парче... се надевам дека Linea набрзо ќе се усоврши па ќе гледаме и нежигосани про фотографии во нишкава... инаку случајно налетав на човеков барајќи багери по нет, еве ја фотката која ме донесе до него 

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Nov-2008 at 00:18
LOL какви пациенти сме ние бараме меѓу другото и багери по нет

немам ништо против тоа да се фотките за купување само викам дека жигот може да биде подискретен...
Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 16-Nov-2008 at 01:01
Многу убави слики бетон фала. Имавме еден добар избор на зимски слики (мислам пбанкс ги сликаше) од Скопје, на ССЦ.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 16-Nov-2008 at 01:23
Прекрасни слики, дефинитивно дел од нив треба да ја претставуваат нашата земја на разгледници!
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 16-Nov-2008 at 02:48

еве со нешто подискретно жигосување. инаку човекот слика со EOS 5D има студио некаде во СК така да максимално е ангажиран во преводот на реалноста во фото формат.

 Edited by beTon - 29-Dec-2008 at 03:13
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 16-Nov-2008 at 04:36
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 16-Nov-2008 at 21:43
Eve edna serija i od mene pa videte i kazete kako vi se dopaga :

/ Skopje Park ESEN 2008 /

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

Eve i nekolku panorami vsusnost 3 :

30.

31.

32.

"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 16-Nov-2008 at 21:49
Одличен сет Митатос Thumbs%20Up Cheers Потегот позади Влада кој си го фатил на првите неколку слики е стварно инспирација во секое годишно време, некои од моите омилени фотки од Скопје се од таму.

Воопшто одлична нишка момци CheersИако јас не би ги мешал Есен и Зима Ако Бетон се сложува бидејќи тој ја почна нишкава можеби треба да ја поделиме со време...


Edited by pbanks - 16-Nov-2008 at 21:50
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 16-Nov-2008 at 21:51
Ххехе да ти кажам право ексклузивно за вас ги пуштив , овие ги немам постирано нигде, прв пат тука  премиерно , но се изнамачив дур ги уплоудував хехе, овие се нови од пред неполн месец  дур имаше сонце
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 16-Nov-2008 at 22:11

сите се пуздер Thumbs%20Up десетката бербат, гледам многу-многу не си ги шминкал па така да и вака raw се екстра, чуј ова смее малку да си поиграм со фоткиве или опасно по живот LOL ?!

pbanks абе ја почнав нишката како есен-зима како рима за глобалното затоплување, е сега ако сакаш да ја вратиш работат на четири годишни времиња бујрум Cheers ќе биде попрегледно, но удри со некоја кованица како Фото Есен или Есен низ фото, да не биде многу штуро само Есен.

_____________________________________________________________

edit: Митат иако не ми одговори, молчењето ќе го разберам како одобрување, па еве малку по пастелен призвук на десетката од градски парк.


 

 Edited by beTon - 21-Jan-2009 at 11:17
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9097
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 16-Nov-2008 at 22:19
Originally posted by beTon

сите се пуздер Thumbs%20Up десетката бербат, гледам многу-многу не си ги шминкал па така да и вака raw се екстра, чуј ова смее малку да си поиграм со фоткиве или опасно по живот LOL ?!

pbanks абе ја почнав нишката како есен-зима како рима за глобалното затоплување, е сега ако сакаш да ја вратиш работат на четири годишни времиња бујрум Cheers ќе биде попрегледно, но удри со некоја кованица како Фото Есен или Есен низ фото, да не биде многу штуро само Есен.Не сум ти ја сфатил финтата LOL Сепак веројатно организационо ќе биде подобро да идеме со посебни нишки и тоа за секое годишно време како што ќе се наметнува потреба. Еве кажи какво име сакаш да усвоиме па ќе го искористиме како образец за секое годишно време.
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 16-Nov-2008 at 23:05
па релативно е јас што сакам туку како најубаво на повеќето членови ќе им звучи, најдобро е да распишеме конкурс за да бидеме сигурни дека најкреативните комбинации ќе бидат во игра Laugh а ако јас се прашувам би ја оставил вака нишкава се додека не се соберат доволно зимски фотки, па сетне како сака нека се вика новата нишка нема многу фрка бидејќи не е подфорум во прашање LOL интересно добри зимски фотки од градовите слабо се наоѓаат на нет со оглед дека последен снег што јас го памтам во СК беше 2005 добро имаше нешто 2007 но не онака турбо...
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 17-Nov-2008 at 13:50
единствено нешто на нет ----------------------- со снег што можев да го ископам а да е со подобра резолуција е само ова www.trekearth.com/gallery/Europe/Macedonia/photo851726.htm сигурно има фотки, а и може да се направи некоја селекција од оние фотки тука што ги има со новогодишните панорами на волан ... но тнко! 

Edited by beTon - 21-Jan-2009 at 00:30
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7441
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 17-Nov-2008 at 20:31
за да не биде штуро, а да ма одделни теми, може да бидат две теми, Македонија- есен и Македонија- зима
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 18-Nov-2008 at 01:11
па види јас попрво би ги поделил во тој случај на четири т.е. Урбана и Рурална/Природна пролет, лето, есен, зима. но така ќе биде преблокирано па подобро би било сепак да оди можеби подоцна а зошто не и од одма како Урбана Есен и Зима , е сега кадрите од паркот дали можат да носат епитет урбана есен или зима, незнам, но кога веќе паркот е дел од градот логично би било да се вметне во урбана секција, но тука после би штрчеле евентуално водно или матка.  
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 25-Nov-2008 at 05:05

Снег Smile 2007Edited by beTon - 29-Dec-2008 at 03:06
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 29-Dec-2008 at 03:10
абе имате фатено некој кадар од првиот и последниот снег во 2008, пред да се истопи! некој кров, двор, клупа или можеби булевар Question можеби некому му текнало но батериите му биле празни Smile 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.186 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.