build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Есен - Зима

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1310
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 29-Dec-2008 at 03:44
Бетон тргнија втората слика,грциве ќе ни го затворат форумовLOL
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 29-Dec-2008 at 12:41

само нека пробаат Thumbs%20Upгледаш дека цело МВР стои зад неа Naughty а и чаша скопско има врз глава климатизираниов снешко! а тука е и хилтата на lsl,  шарецот на clo и   нормално cc++ силите на pb. 

ај да се повторам пак за оние кои ја загинале или не ја фтасале мојата недоумица од  крајот на првата страна Smile ...

Originally posted by beTon

абе имате ли фатено некој кадар од првиот и последниот снег во 2008, пред да се истопи! некој кров, двор, клупа или можеби булевар Question можеби некому му текнало но батериите му биле празни Smile

Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 29-Dec-2008 at 21:12
Јас лично немам ниедна слика од последниот снег во 2008. Таа вечер прв пат сликав низ град после онаа сесија што ја пратив со Кале и плоштадот во Автокоманда, но тогаш немаше снег. Ама толку беше ладно што едвај чекавме да стигнеме до крај на ул. Македонија и да бегаме кон најблиското парно, па за жал не сликнав никаков снег. 

Edited by La Linea - 29-Dec-2008 at 21:12
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 30-Dec-2008 at 02:28

здравје ќе да има некаде на нет расфрлано креативни кадри од пред новогодишниот снег, па најверојатно ќе се најде нешто! инаку цела Македонија тивко побеле за миг! навистина ретко добри кристали имаше наоколу со оглед дека беше прилично студено, така добро светеа да мислев дека сум во опкружен со здробено стакло одоколу! навистина фали бар една фотка за да се долови оваа сцена која ме затекна во расчекор вечерта на 26 декември! 

Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 02-Jan-2009 at 11:46
@mitatos
 
 
 
Ми промакнала оваа серија некако, сите се добри ама двеве ептен се јаки Thumbs%20Up
 
 
 
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 02-Jan-2009 at 13:44
mene ova 2-rava od ovie 2-te sto si gi izbral mi pravi kejf , no me nervira faktot deka skoro sekoj covek ima slika od ovoj prostor , znaci veke nekako e monotona pozata, no ubavo izgleda so lisjata
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7246
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 02-Jan-2009 at 20:24
еве две три мои слики од првиот снег во 2009 Smile , сеа не се којзнае каков квалитет Roll%20eyes

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12124
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 02-Jan-2009 at 20:47


Thumbs%20Up

Си нашол добра локација за фотографирањеBack to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7246
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 03-Jan-2009 at 01:39
штета што се брзав и немав време да неправам повеќе и поквалитетни фотки
патем излегов во град, имав шанса да направам милиопн фотки, но баксуз, заборавив дека батериите ми се при крај Doh
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 03-Jan-2009 at 14:49
Дали ќе не изненади и оваа година зимата ???

03-01-2008
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 03-Jan-2009 at 14:51
Мене ми е убаво Скопје во зима и покрај калот и тешкотиите при возење. Убави слики Владимир
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 03-Jan-2009 at 16:25
Vladimir ova vtorata fotka na crno bela ufff ke ispadne jaka
Eve na sto mislev po konkretno :
Edited by mitatos - 03-Jan-2009 at 16:29
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 03-Jan-2009 at 17:19
Originally posted by mitatos

mene ova 2-rava od ovie 2-te sto si gi izbral mi pravi kejf , no me nervira faktot deka skoro sekoj covek ima slika od ovoj prostor , znaci veke nekako e monotona pozata, no ubavo izgleda so lisjata


да имаш право но сепак за мене е една од најубавите позиции за сликање во Скопје и тоа во секое годишно време. Мене никогаш не ми здосадува да гледам слики од таму.

Штета што светилките што ги монтираа за илуминација на крошните при последната реконструкција (некаде во периодот 1996-2000) не работат инаку ќе беше многу специфично и за ноќни фотографии.


Edited by pbanks - 03-Jan-2009 at 17:46
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 03-Jan-2009 at 17:43
pbanks@ ubavo si go zabelezal toa, i ja bash na toa se mislev, togas bese Risto Penov gradonacalnik , no i ubava nokna atmosfera imase niz taa pateka mozda ke gi dopravat pak nekad 
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 03-Jan-2009 at 17:47
Originally posted by mitatos

pbanks@ ubavo si go zabelezal toa, i ja bash na toa se mislev, togas bese Risto Penov gradonacalnik , no i ubava nokna atmosfera imase niz taa pateka mozda ke gi dopravat pak nekad 


па би било жачмо да не ги поправат се што треба е да ги сменат светилките и да ги очистат решетките
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 03-Jan-2009 at 21:02
Originally posted by mitatos

Vladimir ova vtorata fotka na crno bela ufff ke ispadne jaka
Eve na sto mislev po konkretno :

Се сложувам, но можда малку на плаво


И истото место вечерва


Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 03-Jan-2009 at 21:35
super , po dramaticno izgleda na crno belo zatoa toa go izbrav inace na ubava slika sto i da stavis ubavo stoi
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 04-Jan-2009 at 03:04
Слабо соиме со слики од птичја перспектива за време снегови! Досега ретко сум начекал таква фотка! И во оние смогови, калови и магли над Скопје може да се најде и нешто убаво, ако се начека добар агол!
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 04-Jan-2009 at 13:04
lsl pa aj da dogovorime da slikame od nekade ako imas ti ideja ja sum za
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 04-Jan-2009 at 14:44
Mitatos ja mnogu pati sum bil obeshrabren od katanci na sekoja povisoka kota u gradov!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.140 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.