build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Есен - Зима

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 08-Jan-2009 at 23:54
super sliki Thumbs%20Up vaka snezno se mi izgleda poubavo Laugh
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 08-Jan-2009 at 23:57
Originally posted by zabegan

еве неколку од мене од улица македонија (не ми замерајте што се малку „измрдани“) Big%20smile


Така испаѓаат сите слики сликани навечер доколку апаратот не е на сталак. така да не е до опремата или слично, пробај стави го на клупа и ќе видиш дека ќе испаднат чисти

Cheers
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 09-Jan-2009 at 00:19
Митад ова ти е една од подобрите серии! Ако можеш сликата од стадион и онаа од кале да ги постираш исто така и во соодветните нишки!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12119
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 09-Jan-2009 at 04:56
Прекрасна колекција, фоткиве се која од која поубава!

Applause
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 09-Jan-2009 at 13:04
  Sneznite fotki se spored mene najubavi , ( mozda zatoa so go sakam snegot hehe ) , aj sea ke gi ubacam tie drugite vo svoite niski , no neka stojat i tuka ako ne smetaat
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12119
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 02-Apr-2009 at 01:13
1
Овоштарници близу Ресен


2


3
Шума близу село Јанковец, Преспа


4


5


6


7


8
Долу во селото


9


10
Кај Ѓавато


11


12
Близу Прилеп


13

Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 02-Apr-2009 at 01:21
Наеднаш ми дојде желба да станам од компјутеров и да се надишам планински воздух некаде... на Кораб можеби...

12 е нај. И останатите се одлични


Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 02-Apr-2009 at 10:42
Што е тоа прекрасно зградиче ?
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12119
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 02-Apr-2009 at 11:48
Тоа е обична куќа, за жал изгледа напуштена 
Во селото има уште неколку примероци кои отскокнуваат од околината, веројатно градени со иселенички пари на почетокот од веков.

Во Ресен исто така има прекрасни стари градби кои за жал се пропаднати до неповрат. Единствено на што се обрнува внимание е „Сарајот“.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7237
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 08-Apr-2009 at 21:03
еве две од последниот снег од мене, имам и неколку од вториот снег годинава ама немам време да ги постирам Big%20smile

Edited by zabegan - 08-Apr-2009 at 21:05
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7237
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 17-Jun-2009 at 14:30
еве, малку да се разладиме, признавам, ме мрзеше да ги смалам сликите
1.
Edited by zabegan - 21-Nov-2009 at 13:28
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7237
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 21-Nov-2009 at 13:25
еве некои слики од минатата година на кои сум заборавил, уствари нешто не беше во ред со нив, па еве ги
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.Edited by zabegan - 21-Nov-2009 at 13:27
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 21-Nov-2009 at 20:33


симпатична серија забеган Thumbs%20Up и уникатен жиг
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7237
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 21-Nov-2009 at 22:25
Originally posted by pbanksсимпатична серија забеган Thumbs%20Up и уникатен жиг
секогаш заборавам да го наместам жигот кој се појавува кога ги смалувам фотките, ама и не ми е толку битно LOL
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 01-Feb-2015 at 07:23

Охриѓани и Стружани ми се смешни со снегов но и Скопјани се за фалење

после снег од секогаш ми било мило да им оставам некој абер по шофершајба на комшиите

http://kurir.mk/makedonija/vesti/188106-FOTO-Polovina-Makedonija-pod-sneg--eve-kade-vee-vo-momentov
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 03-Feb-2015 at 11:11

Ориѓани - http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=263&PID=189288#189288

фоткава таман интерактивна, дронот добро си завршил работа [1]


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 03-Feb-2015 at 12:45

ова со горе доле опцијава е доста весела сцена

плус на тастатура


Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 19-Feb-2015 at 23:47

Охрид поубав е во Зима на зајдисонце


~


Џоле чија е фоткава можеби на Субрата

Originally posted by Џоле~

и ова ќе да е масло на Субрата

http://www.build.mk/?p=32151 [1]


Edited by beTon - 11-Nov-2016 at 19:24
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1377
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 13-Aug-2018 at 00:41


имавме среќа субрата си замина, инаку ќе беше скапо ако не ладно и за Охриѓани во Охрид а не пак Македонци, иако не мора да значи дека ако нема континентално казино во градот дека во локалните не се гори Народ на ангро, кога тоа не го чини на плажа [1] сетне ајт на Антарктик да се пододладат она со мислите ако не поинаку

би било убаво ако во есенски денои Охрид се проветрува освен да се чисти од пластики, мислам Охриѓани да си подзачистат воздухот Литургиски тро пофокусирано за зима да имаат помалку потреба од снегои да обелуваат улици мислам за водата им доволно пречистителни станици, иако се сомневам дека тоа е случај и со руралните населби ајде таму крапоите им чистат водата!?


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1377
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 22-Oct-2018 at 20:10
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.