build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Спортски центар Џексон - Штип

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Спортски центар Џексон - Штип
    Posted: 16-Dec-2023 at 18:44
По прифатениот амандман наменет за капитален проект, Општина Штип ќе добие целосна изградба на Спортскиот центар „Џексон“.https://www.facebook.com/OpstinaStip.MunicipalityOfStip
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 24-Jun-2024 at 18:39
Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов, заедно со премиерот Христијан Мицкоски, денес, во Штип го поставија камен-темелникот на Спортскиот центар "Џексон", проект финансиран благодарение на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.
Со реализација на СЦ ,,Џексон “
штипјани конечно ќе добијат современа спортска сала со намена за повеќе спортови и настани.
Проектот предвидува ова култното место да прерасне во затворен спортски центар со капацитет од 1000 гледачи, како и опрема и содржини кои што ќе го претворат во модерен објект за сегашните и идни генарации.https://www.facebook.com/OpstinaStip.MunicipalityOfStip
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.113 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.