build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Јавни Кампањи

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3588
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Јавни Кампањи
    Posted: 01-Mar-2024 at 23:23

ЈаКа ти е работа налик ТоченСладоледПоЛокалниВијуги, но навистина не ми е јасно каков импакт фактор се вакви појави а ко онака безвезе рекламно шернати!?, но посекако за Млади и те како се неопходни во костец Социјален Инжињеринг [1][1][1] а кој чинам би бил далеку поефективен доколку тера низ Видеоартои или Документарци ем Играни или Анимирани Филмои [2][2] иако за волја на вистината ефектот не се постигнуе преку формата на медиум колку самата креативност во пораката, а која пак доколку ет некако токму тренди срочена ќе заплисне ефективно по мозок на што поголем број Сограѓани!, типичен пример е то кампањата за Стоп Алкохол на груевци [3] но на која и недостасуваше токму Документарка пр. ко д'маг'пот [4] но и Филм пр. ко Амели у Флаша [5]

земено теориски, Соц.Инжињеринг или Јавна Кампања илити Кампањ од Јавнат Интерес ет едно те исто како терминологија [6][6][6] а единствена разлика може да се стори во однос начинот на системско масирање свест на граџанство заради бркање поголем Квалитет на Живот, пример подобен Соц.Инж. се постигнует и низ самото основно образование, сепак префериран начин а најчесто од лукративно-непотистички причини е СИ-лоботомија виа маркетинг по билборди и тв-а, што не дека е конечно лоша појава (зависно што за кого ет лошо) но кога на ангро се фрлат народен камен 'а таквата кампања не ет континуиран спин тогај ефекто во најдобар случај половичен, а оди ти освести така Млади дека пр. не ет на арно да се Алкоси или Џанаци во својо живот натака!, но ај Млади, ама кај се Средовечни или Постари Сограѓани, практично Чоек треба да постигне Промена (Метаноја) низ Порака, абе ај, да не ет полесно ако со Инка утре му ја дотураат ко хомо'силикон'бројлер виа то IoB бионичката револуција, таман од се' и што неможат да сторат душевна гејша [7] што посекако ко хајвнати (пардон учипено јавнати) ќе биде далеку полесно [7] него тоа што е случај денес ко агитпроп [7][7][7][7] поентата ми е дека во овие времиња бадијала камен да се фрла по аберисување Мирен Сон, туку за инстант промени потребна ет и' помош од заедницата ако не државата за одредена кампања бидне ефективна!, таквата помош пак треба да е димензионирана како Институционализирани еФоруми за континуирана онтопик дебата, но и Агенции кои ќе пружат некаков директен стимул или субвенција во костец даден општествен проблем!, нели бадијала молиш Народ не фрлајте ѓубре по улици а то корпа немет никаде, или контињер му станала психа, токму 1 од 10 само ќе си го пикне в џеб џубрето низ прсти што му се провртело, арно ама сме имале кампања, та ќе речам обврзувачки праќајте то удбалитичари предизборно на Чек'Јор'Хед систематски пред да ви трошат камено ден потоа на ТДК (турниме'да'кинисам) кампањи!, ко такви единствено логични за тревожење Алкоси Зад Волан ко директна таргет група која има за што да жали доколку заГРеби воздух на асфалто [8][8][8][9][9] а евентуално и занив треба бонус ко ефективни К'16 абери да се понудат налик србскио SAT или хрватскио HAK алајк но Хихирику наштимани авто програми, а каде весело би се клало акцент на Свесност (нели покреативно него Ало-Мајсторе-Застрашувачки) [10] иако јас би одел и со законски олеснувања за Тинејџери како неформален регулатор на кафански возачи [11] мислам поефективна промена од то здравје!, во спротивно ТДК маркетинг стратешко планирање не ви гине [12][12] а така бидете среќни и' доколку 5-тина од закачените или засегнатите видат Аир ... но оди опраи ги со лесно заплиснатите од декаденција Млади (немал број загрцнати од хедонизам и конзумеризам ем идолатрија) а така бројлерисани да осигураат Одговорност Должност ем Чест, хм могуќе ако и само ако станат и самите тенеќе!, зато совреме удрете на разбличување на трендсетерите ем инфлуенсерите кои се во раце на евроатланските глобалистички детерминисти и нивните олигополи кои директно влијаат на сета кичофонија од декадентен лајфстаил [13][14][15][15][15] а камо да ни беше јасно дека низ терсене впрегнатата е-револуција децата и младите не ни можат да фтасаат до поголемо внимание него ендлес скрол на социјални мрежи, та дури потем очекувајте СоциоЕтичари да се прилагодат на клепање оштроумни кампањи, идеално низ самиот курикулум во образование [16] арно ама кој каде да впрегне токму абери а то Народ со лезет да го оправа ето кампањски!?, кога последен пат сме имале Хихирику вајб по радиа, кога к15'5 по телевизии, а не пак на YT некој сличен со државна поткрепа сторен калап, камо пак кросовер меѓу слични да видиме и во форма на Фанзин Стрипои ... јеп Чек'Јор'Хед треба да ет законска норма за секоја идна у&у гарнитура!
Edited by +Protagorist - 02-Mar-2024 at 14:32
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.