build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Комплекс Глорија - до East Gate

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Комплекс Глорија - до East Gate
    Posted: 06-May-2024 at 16:26
Нов станбено деловен комплекс Глорија кој од пролетва се гради веднаш до Ист Гејтмарт

априлhttps://www.facebook.com/masmeninvestment
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 06-May-2024 at 16:31
Продажба на станови (гарсоњери, двособни, трособни, четирисобни и повеќесобни) со површина од 34м2 па се до 128м2 во комплекс Глоријаhttps://www.facebook.com/masmeninvestment
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 14-May-2024 at 18:35
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 17-May-2024 at 18:59
И на страната на Компанија Јакимовски има рендери од овој проект,не знам дали заеднички го градат или они се само како изведувачи[URL]https://www.facebook.com/kompanijajakimovskii/URL]
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-May-2024 at 18:25
БИЗНИС ЦЕНТАР GLORIA

Оваа нова деловна зграда, стратешки лоцирана во срцето на Скопје до трговскиот центар „Ист Гејт“, е подготвена да стане врвна дестинација за компаниите и инвеститорите. Овој најсовремен објект се одликува со елегантен, модерен дизајн кој го надополнува живописниот урбан пејзаж на центарот на градот.

Зградата вклучува две посебни нивоа за паркирање - едно подземно (Ниво -1) и едно на приземје - обезбедувајќи вкупно 38 паркинг места. Овој обилен паркинг обезбедува удобност за вработените и посетителите, подобрувајќи ја севкупната пристапност на зградата.

Над нивоата за паркирање се издигнуваат пет ката премиум деловен простор, со вкупна површина од 3180 квадратни метри. Секое ниво е дизајнирано да понуди флексибилни, висококвалитетни канцелариски средини кои можат да примат различни деловни потреби, од работни простори со отворен план до индивидуални канцеларии и сали за состаноци. Внатрешните простори се светли и воздушни, со големи прозорци кои ги преплавуваат канцелариите со природна светлина, создавајќи привлечна и продуктивна атмосфера.

Со оглед на неговата одлична локација во непосредна близина на трговскиот центар Ист Гејт, станарите ќе имаат корист од лесен пристап до плејада на удобности, вклучувајќи шопинг, јадење и опции за забава. Оваа близина ја прави зградата многу привлечна за компаниите кои сакаат да воспостават престижна адреса во Скопје, обезбедувајќи им на вработените енергична рамнотежа помеѓу работата и животот.

https://propertyone.mk/deloven-prostor/deloven-objekt-4400m2-vo-centar-ID10974O
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Jun-2024 at 18:22
Изведување на ѕидарски работи - комплекс Глорија (19.06.2024)

https://www.facebook.com/masmeninvestment
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 22-Jun-2024 at 13:56
Денешни,се работи на издигнување на карабините и на ѕидаријата кај една од зградите.
Некој ако го има деталниот план за овој дел нека го сподели,не знам дали има планирано уште згради во околина на местото на куќите и другите времени објектиCarpe diem
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 22-Jun-2024 at 14:31
Куќите ќе си останат, но меѓу комплексов и булеварот може да никне ѕид од десеткатници:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 27-Jun-2024 at 18:19
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.