build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

EXPO 2027 Belgrade

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: EXPO 2027 Belgrade
    Posted: 08-May-2024 at 13:17
Издвојувам една посебна нишка за EXPO 2027 Belgrade каде преку повеќе портали и видеа ќе може да се следи изградбата на сите содржини саем,национален стадион,станбени објекти и останата инфраструктура
Carpe diem
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 1001
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 08-May-2024 at 16:47
Курчење за експово небаре Олимпијски игри ќе организираат
Иначе чисто за пример, градови како Пловдив, имаат три пати до сега организирано овој тип на Експо.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.112 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.