build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Противпожарни станици

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Противпожарни станици
    Posted: 15-Jul-2020 at 15:08
Најава за нова противпожарна станица во Свети Николе

---------------------------
Изградба на станицата ќе биде по сите меѓународни стандарди , а проектот финансиски е покриен преку програмата на EUCOM Humanitarian Assistance Program и агенцијата Naval Facilities Engineering Command од САД.

Наскоро Свети Николе ќе добие современ противпожарен дом како што заслужува.

https://www.facebook.com/sasovelkovskizasvnikole/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 19-Jul-2021 at 15:30
почеток на изградба на новиот противпожарен дом, капитален објект значаен за општината Свети Николе,https://www.facebook.com/bochvarskiblagoj/

Edited by stef4o - 19-Jul-2021 at 15:55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 20-Jul-2021 at 17:06
Камен темелник за нова противпожарна станица Свети Николе

https://www.facebook.com/StipGraditel
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 20-Jul-2021 at 17:07
Рендери

https://www.facebook.com/sasovelkovskizasvnikole/posts/799657690568998
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 27-Aug-2021 at 17:08


https://www.facebook.com/StipGraditel
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 08-May-2024 at 14:42
01.05.2024

------------------------------------------------------
АПОЧНА РЕАЛИЗАЦИЈАТА НА КАПИТАЛНИОТ ПРОЕКТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВ ПРОТИВПОЖАРЕН ДОМ ВО БИТОЛА
Капиталниот проект за изградба на нов противпожарен дом, кој го најави градоначалникот Тони Коњановски, како еден од најголемите приоритети на оваа локална самоуправа, денес започна да се реализира. Се руши стариот магацински простор во поранешната касарна, на чие место ќе биде изграден противпожарниот дом.
Градоначалникот Коњановски, заедно со стручните служби од општината изврши увид на почетните активности, со кои теренот ќе биде подготвен, веднаш да започне изградбата на новиот објект кој согласно проектната документација предвидува 1600 м² новоизградена површина. Објектот ќе ги исполнува современите стандарди за ваква градба, ќе има приземје, кат, гаража и простор за седум противпожарни возила и ќе овозможи соодветни услови за вработените во територијалната противпожарна единица, која го покрива регионот на општините Битола, Новаци и Могила.
Вкупната вредност на склучениот договор за изградба на новиот противпожарен дом изнесува 52.824.773 денари.

https://www.facebook.com/OpstinaBitola
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 13-May-2024 at 18:55
ЗАБРЗАНА ДИНАМИКА ЗА ИЗГРАДБА НА НОВИОТ ПРОТИВПОЖАРЕН ДОМ

Со забрзана динамика, продолжуваат активностите за изградба на новиот противпожарен дом, еден од капиталните проекти на оваа локална самоуправа и градоначалникот Тони Коњановски. Целосно е отстранет, стариот руиниран објект на негогашниот армиски магацин на просторот на поранешната касарна. Со ова создадени се потребните услови за започнување на комплетно новата градба со површина од 1600 м² . Објектот ќе биде во согласност со современите стандарди, правила и прописи за непречено функционирање на противпожарната единица која ги покрива општините Битола, Новаци и Могила, а пожарникарите од најстарата противпожарна единица на Балканот, конечно ќе добијат услови за работа, какви што навистина заслужуваат.https://www.facebook.com/OpstinaBitola
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20173
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 13-Jun-2024 at 18:22
ПОСТАВЕН КАМЕН ТЕМЕЛНИКОТ НА НОВИОТ ПРОТИВПОЖАРЕН ДОМ

Откако заврши расчистувањето на теренот на стариот и руиниран магацински простор во старата касарна, денес на оваа локација беше поставен камен темелникот на новиот противпожарен дом.
Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски и секретарот на општината Борче Димитровски и претставници на Советот на општината, извршија увид на почетокот на изградбата на новиот објект, кој е од големо значење покрај за општина Битола и за околните општини Новаци и Могила.
Новиот објект на површина од 1600 квдратни метри се очекува до карабина да биде завршен до крајот на календарската година.https://www.facebook.com/OpstinaBitola
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.460 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.