build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Dema Park Residence - нас.Бардовци

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Dema Park Residence - нас.Бардовци
    Posted: 10-Jun-2024 at 18:30
Со својата атрактивна естетика, која во себе ги спојува безвременскиот изглед и максимално функционално домување, станбено-деловниот комплекс Дема Парк е составен од 5 станбени објекти. Комплексот ветува ново урбано искуство кое ќе го ре-дефинира начинот на живеење според сите модерни стандарди поставени на извонредна парцела од 4,343м2.

Дема Парк се состои од 27 станови, 9 деловни простории и 75 предвидени паркинг места. Дополнително се погриживме секојдневието на нашите станари да биде динамично, дури и за најмалите.

Bо склоп на комплексот се предвидени и надворешни активности како спортско игралиште, детска зона со лулашки, надворешна покриена летна кујна со тоалети, водна површина како и зона за одмор. Во секоја од парцелите е предвидено дворно место со преден и заден двор кој се состои од ниско и високо зеленило, како и пешачка површина.

Лоциран во Општина Карпош, Населба Бардовци, Дема Парк го збогатува пејсажот на населбата и им овозможува на станарите да уживаат во предностите на комплексот.

Дема Парк е повеќе од дом. Комплексот Дема Парк допринесува безбедност, квалитетно домување и сигурна иднина.

















https://www.demapark.mk/
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15129
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 10-Jun-2024 at 20:59
Доста интересен проект.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 13-Jun-2024 at 19:13
Најдов слики од почеток на градба на комплекс во Бардовци,можно е да се работи за овој проект(во позадина на дел од фотките се гледа комплексот Bahas Harmony)

март









април







мај





јуни



https://www.facebook.com/profile.php?id=100063596799279
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 01-Jul-2024 at 18:18
поточна локација



https://www.facebook.com/demapark.mk
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.090 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.