build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Vero Jumbo - Струмица и Гевгелија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Philiptheboy View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-May-2023
Location: Strumica
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote Philiptheboy Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Vero Jumbo - Струмица и Гевгелија
    Posted: 17-May-2023 at 22:25
Pocnaa so izgradba na Vero Jumbo vo Strumica.
Mislam deka skoro pocnaa so rabota na teren, se gradi na izlezot od Strumica na patot kon Radovis. Nemozam nikade da go najdam gradezniot plan ili pak nekoi 3D renders, ako nekoj ima da spodeli slika slobdno moze ovde.
Vo ovoj del od Strumica brzo niknuvaat "copy paste" zgradi so isklucok mozebi od noviot "City Center" koj se gradi vo istiot del od gradot.
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Online
Posts: 353
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-May-2023 at 10:01
Ајде за убо за арно нека е,па постирај слики ко ќе имат некаков напердок
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-May-2023 at 11:33
Каде поточно се гради, кои се координатите?
Back to Top
Philiptheboy View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-May-2023
Location: Strumica
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote Philiptheboy Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-May-2023 at 13:51
41.4483976, 22.6409105 najverojatno na ovie koordinati ke e
Damn we messed up we gotta go bald
Back to Top
Philiptheboy View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-May-2023
Location: Strumica
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote Philiptheboy Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-May-2023 at 15:26
Pronajdov informacii koi tvrdat deka proektot ke bil na povrsina od 5000m²
Damn we messed up we gotta go bald
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-May-2023 at 06:43
Вест од 16.02.2023

------------------------------------------
СТРУМИЧАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ СВОИ ВЕРО И ЏАМБО - огромен објект од 5.000 метри квадратни ќе се гради во Струмица

Струмичани ќе добијат свои Веро и Џамбо.
Оваа вест на својот фејсбук профил ја објави струмичкиот градоначалник, Костадин Костадинов, кој вчера му го предал одобрението за градба на сопственикот на компанијата Веропулос, Николас Веропулос.
Практично, во северниот дел на градот ќе никне огромен објект на површина од 5.000 метри квадратни.
„Нова директна странска инвестиција! Аирлија мои струмичани, познатите брендови Веро и Џамбо ќе ги имаме и во Струмица! Денеска му го предадов одобрението за градба на сопственикот на компанијата Веропулос, Николаос Веропулос. Инвестицијата изнесува три милиони евра, а ќе се реализира во северниот дел од градот во новопланираната станбена зона покрај магистралниот пат на излезот од Струмица кон Василево.
Во новиот Веро маркет и продавницата Џамбо ќе се вработат 70 наши сограѓани.
Трговскиот објект со супермаркет ќе има современа архитектонска градба и атрактивен облик на површина од 5.000 метри квадратни. Веро е еден од најуспешните продажни синџири во трговијата на мало на Балканот. И во време на голема криза нашата Струмица е препозната Општина за нови инвестиции“, пишува Костадинов на својот фејсбук профил, објавувајќи и фотографии од предавањето на Одобрението за градба.

https://faktor.mk/strumichani-kje-dobijat-svoi-vero-i-dzambo---ogromen-objekt-od-5000-metri-kvadratni-kje-se-gradi-vo-strumica
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-May-2023 at 06:45
Originally posted by Théoden

Каде поточно се гради, кои се координатите?


Инвестицијата изнесува 3 милиони евра, а ќе се реализира во северниот дел од градот во новопланираната станбена зона покрај магистралниот пат на излезот од Струмица кон Василево.

https://strumicadenes.mk/opstini/strumica/vero-i-dhambo-doagaat-vo-strumitsa-stranska-investitsija-vredna-3-milioni-evra/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 25-May-2023 at 07:16
Попрецизно локацискиCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 18-Nov-2023 at 18:04
Carpe diem
Back to Top
UROS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 28-Mar-2023
Online Status: Offline
Posts: 124
  Quote UROS Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 18-Jun-2024 at 10:03
Napreduva izgradbata na Vero-Jumbo vo Gevgelija

https://www.facebook.com/share/p/BrG9wAGs4QKps3YM/

https://www.facebook.com/share/p/GePL7fLkEkYhtEbv/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 18-Jun-2024 at 18:45
Originally posted by UROS

Napreduva izgradbata na Vero-Jumbo vo Gevgelija
https://www.facebook.com/share/p/BrG9wAGs4QKps3YM/
https://www.facebook.com/share/p/GePL7fLkEkYhtEbv/


https://www.facebook.com/profile.php?id=100092297424849
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.098 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.