build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 29303132>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 719
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #601 Posted: 21-Feb-2019 at 20:42
Како се гради уште еден спрат, што го нема на рендерот
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #602 Posted: 25-May-2019 at 16:45
На влезот во Демир Капија

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #603 Posted: 27-Jul-2019 at 19:00
ЕЗЕРОТО ТРЕСКА ЌЕ СЕ ВРАЌА ВО ФУНКЦИЈА СО ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛИ И ВИКЕНД НАСЕЛБА ОКОЛУ НЕГО

Oколу езерото Треска во Скопје ќе се гради викенд населба, хотелски комплекс и спортско-рекреативен центар за развој на еко туризам. На последната владина седница беше донесена одлука дел од земјоделското земјиште во селата Глумово и Шишево кое се наоѓа околу езерото да се пренамени во градежно, за да може Општина Сарај да направи Детален урбанистички план во кој ќе ги вцрта маркички за хотелски комплекс и викенд населба. За изградба на овие содржини ќе се бара приватен инвеститор, кој воедно ќе треба да го врати во функција и езерото Треска кое 20 години не работи.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/ezeroto-treska-ke-se-vraka-vo-funktsija-so-izgradba-na-hoteli-i-vikend-naselba-okolu-nego/?fbclid=IwAR2AJoMILgV99xFOg91i5FPi6VYdTar6Oa0iLE6or7t5PXMPg-doWgys5Bk

Edited by Џоле - 27-Jul-2019 at 19:01
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #604 Posted: 29-Jul-2019 at 17:44
NB Hotel & Spa - Тетовоhttps://www.facebook.com/pg/nbhotelspatetovo/photos/?ref=page_internal
За сè има вторпат
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 189
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #605 Posted: 30-Jul-2019 at 12:57
Хотел Кеопс Битола (поранешен деловен центар се пренамени во Хотел)

Повеќе слики овој
Линк

Видео

Edited by JOE - 30-Jul-2019 at 12:58
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 56
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #606 Posted: 09-Aug-2019 at 15:07
Jel otvoren Travel Free Duty Shop u Gevgeliji?Moze neke fotki ?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #607 Posted: 20-Sep-2019 at 12:33
Хотел Панорамика на Водно(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #608 Posted: 28-Sep-2019 at 16:46
Хотел Памела се издигнува на влезот во Неготино

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #609 Posted: 01-Oct-2019 at 13:28
Atelje Proekting,за хотелов пишува дека веќе е во градба локација Скопје

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #610 Posted: 01-Oct-2019 at 17:56
Хотел ли е, аеродромска зграда ли е
За сè има вторпат
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 458
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #611 Posted: 01-Oct-2019 at 18:32magistralen pat M3 Blace  http://www.ateljeproekting.mk/portfolio/hotelski-kompleks-vo-skopje/
  • Локација : Качанички пат, Скопје
  • Инвеститор : ДАБАР дооел
  • Квадратура : 14 500m²
  • Статус : во реализација

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #612 Posted: 01-Oct-2019 at 21:10

Da da sega mi tekna koja e lokacijata,pretpostavuvav deka e vo Vizbegovo duri i go vidov objektot vo gradba e no prvenstveno pomisliv deka e nekoj deloven objekt no ni na kraj pamet deka ke bide hotel.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1562
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #613 Posted: 05-Oct-2019 at 20:09
Да имавме доста паметни политичари, до сега таму ќе имаше ИКЕА, 3 хотели, 2 болници, трговски, автопат, брз воз, деловен центар...
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 260
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #614 Posted: 05-Oct-2019 at 20:39
Личи на хотел-казино.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #615 Posted: 09-Oct-2019 at 07:32

Еве уште неколку рендери од хотелов+видео презентација на проектот...

....
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #616 Posted: 09-Oct-2019 at 07:38
Hotel Glorius-ezero Mladost-Veles,zavrsen 2016http://www.ateljeproekting.mk/portfolio/hotel-i-spa-glorius/

Edited by stef4o - 09-Oct-2019 at 07:38
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #617 Posted: 13-Oct-2019 at 15:41
Originally posted by stef4o


Еве уште неколку рендери од хотелов+видео презентација на проектот...
Ми се чини дека градбава е овој проект. Пред два дена се возев со велосипед по патов и сликнав.Edited by Џоле - 13-Oct-2019 at 15:42
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #618 Posted: 13-Oct-2019 at 15:44
Еве ги и двете продолжувања/проширувања на хотел Голд на Бит Пазар:За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #619 Posted: 21-Oct-2019 at 09:32


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #620 Posted: 09-Dec-2019 at 16:52
Хотел Памела на влезот во НеготиноBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 29303132>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.