build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 303132
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #621 Posted: 01-Jan-2020 at 18:43
Hotel Pamela na vlezot vo NegotinoEdited by stef4o - 01-Jan-2020 at 18:44
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 56
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #622 Posted: 03-Jan-2020 at 13:37
Kad ce se otvoriti Limak hotel u Skopju?

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #623 Posted: 06-Jan-2020 at 13:24
Астера Апартментс во Маџир Маало,зградава беше завршена уште пред 3-4 години но еве најдов рендер и уште некои фотки

https://www.facebook.com/City.Construction13/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #624 Posted: 06-Jan-2020 at 20:28
Originally posted by carver91

Kad ce se otvoriti Limak hotel u Skopju?Нема информација, веројатно во 2020 или 2021 година.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #625 Posted: 12-Jan-2020 at 02:09
Комплекс Кораб Трница. Местово до пред некоја година беше руина, сега гледам дека станало хотел.

http://korabtrnica.mk/complex-trnica/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #626 Posted: 21-Jan-2020 at 10:20
Вардар Палас (Vardar Palace) на Helena Mojsic Architects

повеќе тука

http://baddog.mk/hotel-vardar/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #627 Posted: 21-Jan-2020 at 10:32
Хотел Македонија на Helena Mojsic Architects

http://baddog.mk/hotel-macedonia/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #628 Posted: 25-Jan-2020 at 16:51
Ископов првпат го забележувам, веројатно станува збор за градилиштето на некој од горенаведените хотели. Сликано денес.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #629 Posted: 25-Jan-2020 at 22:02

Ima li aktivnost na nekoe od drugite gradilišta,spored planot i info tablite od pred nekoj mesec treba da niknat nekolku objekti na ovoj poteg.?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #630 Posted: 27-Jan-2020 at 02:49
Не забележав активности на другите локации, само една парцела е одамна заградена со лимени тараби, а овој ископ првпат го забележав пред некој ден.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #631 Posted: 22-Feb-2020 at 17:55
Хотел Памела,на влезот во Неготино

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #632 Posted: 26-Feb-2020 at 17:27
Некој нов хотел во Гевгелија – Sky Hotel

https://www.facebook.com/skyhotelgevgelija/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #633 Posted: 01-Mar-2020 at 16:49
Нов хотел во скопската чаршија

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #634 Posted: 09-Mar-2020 at 09:16
Хотел Glorius на велешко езеро

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #635 Posted: 19-Mar-2020 at 17:44
Еве, на фоткава се гледа ископот за еден од хотелите што имаат своја нишка, но бидејќи не сум сигурен за кој поточно станува збор, ја објавувам тука:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #636 Posted: 19-Mar-2020 at 19:07
Sudejki spored iskopot mene ne mi liči na nitu eden od dvata za koi odvoiv posebna niška,nekako ako bi možel da biram bi rekol deka e Hotel Macedonia no možno e da sum greška. Patem neznam dali pod Kale ima samo 2 otvoreni gradilišta ili poveke...?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #637 Posted: 23-Mar-2020 at 11:55
Originally posted by stef4o

Atelje Proekting,за хотелов пишува дека веќе е во градба локација СкопјеЛокација: индустриска зона ВизбеговоЗа сè има вторпат
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 179
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #638 Posted: 23-Mar-2020 at 13:14
Не сум доволно стручен да кажам дали стилот е „кич“ или не, но прилично интересен проект за нашиве простори
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #639 Posted: Yesterday at 08:10
Originally posted by Џоле

Еве, на фоткава се гледа ископот за еден од хотелите што имаат своја нишка, но бидејќи не сум сигурен за кој поточно станува збор, ја објавувам тука:Формата на ископот воопшто не ми наликува на ниту една од можните варијанти на хотели кои се градат под Кале...https://www.facebook.com/aerofoto.mk
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 115
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #640 Posted: Yesterday at 13:09
Originally posted by Џоле

Еве, на фоткава се гледа ископот за еден од хотелите што имаат своја нишка, но бидејќи не сум сигурен за кој поточно станува збор, ја објавувам тука:


Originally posted by stef4o


Формата на ископот воопшто не ми наликува на ниту една од можните варијанти на хотели кои се градат под Кале...https://www.facebook.com/aerofoto.mk


Оваа парцела е резервирана за деловен објект. Двата хотела „Македонија“ и „Вардар палас“ ќе бидат на соседните парцели, северно од оваа и според сликиве, освен што се оградени не се започнати други активности.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 303132

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.