build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 313233
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #641 Posted: 03-Jun-2020 at 16:00
Во Визбегово

https://www.facebook.com/GOIVABETON/
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1984
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #642 Posted: 03-Jun-2020 at 16:09
Интересно. Кај Петровец или Аеродром Бразда, па и населба Аеродром добро би дошол аеродромидов.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 256
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #643 Posted: 03-Jun-2020 at 16:59
Поминав пред некој ден го видов. Блискоста со Стенковец дава за право човек да се замисли да не е констролна кула! Личи на аеродромска зграда.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1984
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #644 Posted: 03-Jun-2020 at 17:20
И хоризонталниот дел, особено левата половина, потсеќа на терминал.
Врвот на кулата веројатно ќе биде (ротирачки) ресторан?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #645 Posted: 03-Jun-2020 at 17:23
Најјако ќе биде ако го пренаменат во џамија
За сè има вторпат
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1382
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #646 Posted: 14-Jun-2020 at 11:24

Originally posted by kultuzin

2013 ~ Детското одморалиште сега е целосно реновирано
...

и конечно ќе се реализира идејата во заграден простор да се чуваат автохтони шумски животни


2015~

2013

~

Р-1107 ... Р-29171
Кавадарци ... Михајлово

http://mihajlovo.com/index.php/component/content/category/78-meniEdited by Zelenikovo - 14-Jun-2020 at 11:24
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #647 Posted: 26-Jun-2020 at 16:21
Originally posted by stef4o

Во Визбегово

https://www.facebook.com/GOIVABETON/
https://www.facebook.com/GOIVABETON
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 72
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #648 Posted: 27-Jun-2020 at 17:06
Novi fotki od Hotel Pamela?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #649 Posted: 27-Jun-2020 at 18:12
Originally posted by carver91

Novi fotki od Hotel Pamela?


Одамна немам патувано кон Неготино,некој друг ако има нека сподели. Би требало веќе да е завршена карабината,не ќе да е некој многу голем хотел.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #650 Posted: 01-Jul-2020 at 09:59
Фабрика Карпош е компанија која е најчест избор на голем број инвеститори при изведба на нивните објекти.

Моментално работиме на изведба на хотелски комплекс на влез на Скопје во репнот на Маџари веднаш до самиот автопат. Одлично решение кое се гради со одличен интензитетhttps://www.facebook.com/fabrikakarposh/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 313233

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.266 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.