build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2324252627 32>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 08-Apr-2015 at 19:42
Originally posted by Teglarot

Порно осветлување


Isto. Prvo sto pomisliv Javna Kuka.
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 438
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #482 Posted: 08-Apr-2015 at 21:38
А, што мислите дека не е?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #483 Posted: 18-Apr-2015 at 18:02
За сè има вторпат
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #484 Posted: 19-Apr-2015 at 02:21
Previous

Што ли се прави овде, хотелот одамна е завршен...да не забораиле нешто да стават после толку време ?!?!


Edited by mr bombastic - 19-Apr-2015 at 02:22
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #485 Posted: 19-Apr-2015 at 13:42
Наводно се прави летна тераса, но мене ми личи на надградба.
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7075
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #486 Posted: 19-Apr-2015 at 15:18
Originally posted by Џоле

Наводно се прави летна тераса, но мене ми личи на надградба.
секако дека објектот мораше да има надградба, сепак е во Аеродром
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #487 Posted: 19-Apr-2015 at 23:14
Хотел-ресторан „Александар Парк“ во Виница. Фино изгледа однадвор, но можеле да бидат покреативни со името. Мислам, толку е експлоатирано последниве години што ми се гади кога ќе го слушнам.

http://tourismus-in-mazedonien.blogspot.com/2015/04/neues-hotel-restaurant-in-vinica.html
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #488 Posted: 19-Apr-2015 at 23:22
Еве и од друг агол:За сè има вторпат
Back to Top
Tzar_28 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07-Jun-2014
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote Tzar_28 Quote  Post ReplyReply #489 Posted: 29-Apr-2015 at 14:30
Не можев да најдам нишка за бањско-рекреативни и спа центри, па ако има веќе постоечка администраторите нека го преместат постот.

Се реновира машкиот оддел во бањата Кежовица во Штип ( Инаку пред тоа беше како во зона сумрака ) А после тоа етапно ќе се реновираат и туш кабините, рекоа дека треба до средината на мај да биде готово
17.04.2015

Edited by Tzar_28 - 29-Apr-2015 at 14:32
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #490 Posted: 29-Apr-2015 at 16:00
Сопственоста на бањата е приватна, општинска, на некое ЈП, или?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1581
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #491 Posted: 05-May-2015 at 13:00

Љубчо Георгиевски: Хотелот ќе го почнам во барок и ќе се надевам да го трансформирам во модерен стил

Љубчо Георгиевски, лидер на ВМРО-НП, за весникот „Слободен печат“ потврди дека негова фирма ќе гради еден од двата барокни хотела под скопското Кале.


- Мојата компанија, во која се вработени 45 лица, веќе со години работи во градежништвото и ова е прв пат да добиеме на една лицитација од Владата. Согласно со формалните услови на лицитацијата, хотелот мора да се гради во барок. Рокот за изградба е во следните 10 години и јас ќе се надевам дека до тогаш политиката ќе се смени и ние ќе бидеме во можност објектот да го градиме во модерен стил. Ако сепак, тоа не биде можно, јас ветувам дека тоа нема да биде барок од стиропор и гипс, туку вистински, оригинален барок – изјави Георгиевски.

centarnews.net
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #492 Posted: 31-May-2015 at 16:02
Не сум знаел дека оваво меѓувреме станало оваhttps://www.facebook.com/OperaHouseHotel/timeline

http://operahousehotel.mk/
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #493 Posted: 31-May-2015 at 16:23
Последните 4 ката се од хотелот другото се канцеларии.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4531
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #494 Posted: 31-May-2015 at 16:49
Колку сака нека изгледа лошо, соларни панели се. Далеку подобро од заградени тераси и без врска поткровја.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #495 Posted: 31-May-2015 at 22:12
Каков поглед нудат некои од собите на хотелов:

За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #496 Posted: 01-Jun-2015 at 00:15
Џоле браво за фотографијата. Од овој агол ако не се лажам никогаш не сме ги виделе новите објекти покрај Вардар што се.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #497 Posted: 19-Jun-2015 at 19:30
хотел "Изгрев" во Струга

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #498 Posted: 19-Jun-2015 at 19:32
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #499 Posted: 19-Jun-2015 at 19:38
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #500 Posted: 19-Jun-2015 at 19:39
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2324252627 32>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.