build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2728293031>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #561 Posted: 28-Apr-2017 at 08:17
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #562 Posted: 11-May-2017 at 22:39
Пехчево има нов хотел - Хотел Гогов. Фотографиите се преземени од неговата фејсбук страница

https://www.facebook.com/pg/hotelGogov/photos/?ref=page_internal
За сè има вторпат
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #563 Posted: 12-May-2017 at 11:20
Не е баш нов, отворен е скоро година дена, ама е навистина фино место. Бев таму зимава и комплетниот впечаток ми е позитивен. Берово, Пехчево, Виница, добија сосема пристојни хотели, какви што не може да се најдат во поголеми градови како Прилеп, Кавадарци, Радовиш...
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #564 Posted: 12-May-2017 at 13:20
Originally posted by Navigator

Не е баш нов, отворен е скоро година дена, ама е навистина фино место. Бев таму зимава и комплетниот впечаток ми е позитивен. Берово, Пехчево, Виница, добија сосема пристојни хотели, какви што не може да се најдат во поголеми градови како Прилеп, Кавадарци, Радовиш...


Навигатор во Пехчево слушнав дека бил направен и адреналински парк ако не се лажам во сопственот на хотелот. Можеш ли збор два за тоа да кажеш?
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 501
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #565 Posted: 12-May-2017 at 13:49
Еве го еМагазин. Пехчево is on a roll


Edited by <Fresno> - 12-May-2017 at 13:52
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #566 Posted: 12-May-2017 at 13:55
Originally posted by kultuzin

Originally posted by Navigator

Не е баш нов, отворен е скоро година дена, ама е навистина фино место. Бев таму зимава и комплетниот впечаток ми е позитивен. Берово, Пехчево, Виница, добија сосема пристојни хотели, какви што не може да се најдат во поголеми градови како Прилеп, Кавадарци, Радовиш...


Навигатор во Пехчево слушнав дека бил направен и адреналински парк ако не се лажам во сопственот на хотелот. Можеш ли збор два за тоа да кажеш?
Во хотелот видов дека на имаше промо материјал за паркот, ама не го посетив за да пренесам импресии.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #567 Posted: 11-Jul-2017 at 14:50
Хотел во Отешево, во кој инвестирал Американец со македонско потекло (татко му е од преспанскиот крај, а тој израснал во Њу Џерси)

https://lakeviewotesevo.com/about/

Edited by Џоле - 11-Jul-2017 at 14:53
За сè има вторпат
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #568 Posted: 23-Oct-2017 at 18:10
На местото на ОК хотел од Камчев се ребрендира во Ibis Styles. Денеска видов таму влезот е со нова фасада. Утре ако имам време ќе сликнам. Има некој инфо за ова?
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 44
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #569 Posted: 23-Oct-2017 at 18:54
Uuu super vest! ako budes ima vremena obavezno slikaj

pozdrav
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1864
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #570 Posted: 24-Oct-2017 at 09:08
Бидејќи Камчеви добија лиценца за Ибис хотели во Македонија, после изградбата на хотелот во центар решија и ОК хотелот да го реновираат до темел и да го ребрендираат во пониска класа на Ибис хотел со што хотелот би носел повеќе гости и профит.
Реновирањето е почнато лани ,кога точно не би можел да кажам, но мислам дека треба да е наскоро пуштен во употреба.
Back to Top
avijacijamk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2013
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote avijacijamk Quote  Post ReplyReply #571 Posted: 24-Oct-2017 at 09:20
Originally posted by daci92

Бидејќи Камчеви добија лиценца за Ибис хотели во Македонија, после изградбата на хотелот во центар решија и ОК хотелот да го реновираат до темел и да го ребрендираат во пониска класа на Ибис хотел со што хотелот би носел повеќе гости и профит.Реновирањето е почнато лани ,кога точно не би можел да кажам, но мислам дека треба да е наскоро пуштен во употреба.На Ибис страницата пишува почнува од Ноември со работа. Има и цени
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 916
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #572 Posted: 03-Nov-2017 at 20:10

минимализам кој во Сливница би држел вода само доколку е озбилно ограден од пејсажна архитектура кога веќе не биднал пејсажен урбанизам, штета би било и Преспа да ја избетонираат покрај обала вака, та ако за Галичица сме немале простор за осет, за Пелистер мора да го најдеме и да го нема ...

штета би било да никнуваат и таму недоносени решенија ко во Охрид, ајде бар да бидат изведбите ко на рендерите, но за жал кај нас тоа не е случај со државни а не пак со приватни проекти ...

PRESPA PANORAMADesign proposal for a small hotel and residence overlooking the Prespa Lake in Slivnica, Macedonia.

LOCATION - Slivnica, Macedonia
YEAR - 2016-2017

AREA - 1,100 m²
STATUS - Commission

TYPOLOGY -Housing

http://besianmehmeti.com/prespa_panorama/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #573 Posted: 22-Feb-2018 at 10:06
Laki Hotel & Spa, Охрид

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #574 Posted: 26-Feb-2018 at 18:49
Хотел Мираж, Струга, пуштен во употреба некаде во 2016 г.повеќе фотки на линкот

https://www.facebook.com/pg/miragestruga/photos/?ref=page_internal
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #575 Posted: 02-Mar-2018 at 09:48
Нов хотел во градов - Hotel Cara

Edited by Џоле - 02-Mar-2018 at 09:51
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #576 Posted: 14-Mar-2018 at 11:12
Во рамки на комплексот Kam Village во Охрид има и хотел

повеќе фотографии на https://www.facebook.com/pg/KAMVillage/photos/?ref=page_internal
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #577 Posted: 14-Mar-2018 at 18:02
Нов хотел на брегот на езерото Младост

За сè има вторпат
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3637
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #578 Posted: 20-Mar-2018 at 13:04

Hotel Mirror на влезот од Скопје се отвора во април

Hotel%20Mirror%20на%20влезот%20од%20Скопје%20се%20отвора%20во%20април
Датум: Во: Македонија
Kabtel

Развојот на индустриските зони, зголемената посета на туристите, бројот на летови како и меѓународниот транзит кон северниот и јужниот сосед  ја наметна идејата да се изгради хотел кој ќе ги задоволи потребите како за меѓународни, така и за домашни гости.

Hotel Mirror **** се наоѓа на најважната локација на влезот во градот Скопје и ги поврзува двата автопати и главниот пат кој води кон Меѓународниот Aеродром Скопје. Оддалечен е само 700 метри од Аеродромот и 15 минути од центарот на градот.

Изграден е по меѓународни светски стандарди, следејќи ги квалитетите и услугите  на хотелите во Европа. Со неговиот модерен и урбан дизајн, секоја од собите има посебни карактеристики, нудејќи современа приказна. На располагање има 15 соби и  два луксузни апартмани. Секоја соба располага  со модерна работна маса, простор за релаксација, простор за седење, големи кревети и луксузни бањи.  Во внатрешноста на дворот со зелена површина се наоѓа модерен бар, егзотична фонтана и отворен базен.

Hotel Mirror во рамки на своите услуги нуди бесплатен превоз од и до Аеродромот со луксузен минибус со капацитет од 19 седишта. Хотелот е опремен со супер брз бесплатен WI-FI интернет. Во рамките на хотелот се наоѓа модерен и екстравагантен ресторан, погоден за одржување на мини конференции, деловни средби и состаноци. Доколку сакате мир и релаксација која ја нуди локацијата, хотелот обезбедува висококвалитетни едуцирани физиотерапевти кои нудат специјални релакс масажи и третмани.

Во околината на хотелот се наоѓаат места кои вреди да се посетат. На само 8 километри се наоѓа минерална бања Катланово која располага со лековити води. Еден од најдобрите клубови за јавање „Анимал” е оддалечен само 4 километри од хотелот. Исто така, во непосредна близина се наоѓаат традиционални ресторани, тениски терени, спортска сала, новоизградена италијанска болница и многу други места.

Од Hotel Mirror велат дека во април ќе ги отворат вратите за престој на гостите, каде љубезниот персонал ќе понуди професионална услуга и топло добредојде, а луксузното и комфорно окружување ќе го претворат престојот во незаборавно искуство.

„Ќе бидете добредојдени во нашиот хотел, каде што многу огледала создаваат една незаборавна приказна за Вас. Гледајте кон едно од нив и тоа ќе Ви го каже она што сакате да го слушнете.“

http://inovativnost.mk/2018/03/20/hotel-mirror-%D0%B2%D0%BE-%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB-%D1%9C%D0%B5-%D0%B3%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8/

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #579 Posted: 20-Mar-2018 at 13:21
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11969
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #580 Posted: 10-May-2018 at 10:31
Хотел Панорамика на ВодноЗа сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2728293031>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.