build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 293031
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 717
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #601 Posted: 21-Feb-2019 at 20:42
Како се гради уште еден спрат, што го нема на рендерот
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2425
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #602 Posted: 25-May-2019 at 16:45
На влезот во Демир Капија

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12190
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #603 Posted: 27-Jul-2019 at 19:00
ЕЗЕРОТО ТРЕСКА ЌЕ СЕ ВРАЌА ВО ФУНКЦИЈА СО ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛИ И ВИКЕНД НАСЕЛБА ОКОЛУ НЕГО

Oколу езерото Треска во Скопје ќе се гради викенд населба, хотелски комплекс и спортско-рекреативен центар за развој на еко туризам. На последната владина седница беше донесена одлука дел од земјоделското земјиште во селата Глумово и Шишево кое се наоѓа околу езерото да се пренамени во градежно, за да може Општина Сарај да направи Детален урбанистички план во кој ќе ги вцрта маркички за хотелски комплекс и викенд населба. За изградба на овие содржини ќе се бара приватен инвеститор, кој воедно ќе треба да го врати во функција и езерото Треска кое 20 години не работи.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/ezeroto-treska-ke-se-vraka-vo-funktsija-so-izgradba-na-hoteli-i-vikend-naselba-okolu-nego/?fbclid=IwAR2AJoMILgV99xFOg91i5FPi6VYdTar6Oa0iLE6or7t5PXMPg-doWgys5Bk

Edited by Џоле - 27-Jul-2019 at 19:01
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12190
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #604 Posted: 29-Jul-2019 at 17:44
NB Hotel & Spa - Тетовоhttps://www.facebook.com/pg/nbhotelspatetovo/photos/?ref=page_internal
За сè има вторпат
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 184
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #605 Posted: 30-Jul-2019 at 12:57
Хотел Кеопс Битола (поранешен деловен центар се пренамени во Хотел)

Повеќе слики овој
Линк

Видео

Edited by JOE - 30-Jul-2019 at 12:58
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 53
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #606 Posted: 09-Aug-2019 at 15:07
Jel otvoren Travel Free Duty Shop u Gevgeliji?Moze neke fotki ?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 293031

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.143 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.