build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотели, преноќишта и одморалишта (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 343536
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #701 Posted: 26-Apr-2022 at 15:23
Originally posted by stef4o

Хотел Памела-Неготино,денешни

Споредено со 18.06.2021

Сликано на 21.04.2022,низ градот има и некои други вакви слични градби карабини кои ептен бавно се градат.

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #702 Posted: 28-Apr-2022 at 17:41
Релативно нова(градена пред година-две) поточно беше реновирана и адаптирана претходна семејна куќа.Се наоѓа во Демир Капија,позната под називот Вила Братислава.
https://www.booking.com/hotel/mk/villa-bratislava.sr.htm
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14320
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #703 Posted: 28-Apr-2022 at 18:28
Една вила, што да ти зборам

Кај нас под тој назив поминува сè и сешто.

Исто, кога на оглас ќе видам „реновиран, луксузно опремен стан“, а тоа некоја доградба со мебел од 1980-ти.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #704 Posted: 15-May-2022 at 17:34
Originally posted by stef4o

Хотел Панорама ви го најавува својот нов проект! 👇
Единствено во Крушево, на надморска висина од 1450м со фантастичен поглед, нови апартмани за изнајмување но и за продажба!

https://www.facebook.com/panoramaspakrusevo/videos/654924732234024


https://www.facebook.com/panoramaspakrusevo
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #705 Posted: 19-May-2022 at 11:55
Гази Баба

Се продава градежен плац со готов хотелски проект - земјиште со вкупна површина од 7000м2.

Плацот располага со маркица за градба, како и усвоен ДУП.

Плацот располага со готов проект направен од страна на архитектонско биро.

https://propertyone.mk/plac/se-prodava-plac-vo-kamnik-so-proekt-za-hotel-so-5-dzvezdi
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14320
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #706 Posted: 09-Jun-2022 at 10:18
Во Гази Баба, покрај бул. Никола Карев се отворил нов хотел – Austrian Palace.

Фотка на линкот

https://www.google.com/maps/contrib/112571094133477304967/photos/@42.0005236,21.4470528,3a,75y,90t/data=!3m7!1e2!3m5!1sAF1QipMAeO8YoJNpjjlOMAk6sbD_8XMaiEAeAqfgeyZj!2e10!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMAeO8YoJNpjjlOMAk6sbD_8XMaiEAeAqfgeyZj%3Dw390-h260-k-no!7i5284!8i3520!4m3!8m2!3m1!1e1
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #707 Posted: 26-Jun-2022 at 10:48
Хотелов Памела во Неготино по долги години градење-неградење ставен е како карабина на продажба.Фотките се вчерашни

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #708 Posted: 26-Jun-2022 at 10:53
Originally posted by stef4o

Релативно нова(градена пред година-две) поточно беше реновирана и адаптирана претходна семејна куќа.Се наоѓа во Демир Капија,позната под називот Вила Братислава.

Еве каков ѕид има од задната страна

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #709 Posted: 29-Jun-2022 at 17:30
По рендериве би требало да е во Маџир Маало лево од Народна Банка

Архитектонско студио 7.1
▫️Хотел▫️

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011046849361
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #710 Posted: 18-Jul-2022 at 12:27
Мајката на Стефан Богоев ќе гради хотел кај Беровското езероhttps://a1on.mk/istrazjuvanja/video-majkata-na-stefan-bogoev-kje-gradi-hotel-kaj-berovsko-ezero/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15972
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #711 Posted: 11-Sep-2022 at 17:11
HOTEL IN BEROVO
Area: 11500m2

https://hma.com.mk/en_us/hotel-in-berovo/
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 343536

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.313 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.