build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Тетово
    Posted: 25-Jan-2018 at 11:34
Originally posted by Џоле

Некој да не знае што била (и што е денес) оваа зграда во Тетово. Мошне импресивната големина, а богами и стилскиот изглед ми велат дека тука имало нешто значајно, некоја установа или слично. Ако некој знае, го замолувам да пише.Средно земјоделско, непосредно пред Штуловиот универзитет.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Jan-2018 at 11:26
Да, таму е. Ти благодарам за информацијата. Навистина е интересна зграда.
За сè има вторпат
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Jan-2018 at 21:15
 Ова е излезот накај Гостивар ? Ако е тогаш е средното техничко училиште или познато како средно земјоделско училиште, оваа е старата зграда.


Edited by Dragan - 21-Jan-2018 at 21:18
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 21-Jan-2018 at 16:58
Некој да не знае што била (и што е денес) оваа зграда во Тетово. Мошне импресивната големина, а богами и стилскиот изглед ми велат дека тука имало нешто значајно, некоја установа или слично. Ако некој знае, го замолувам да пише.

За сè има вторпат
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 12-Apr-2016 at 16:10
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 21-Mar-2016 at 18:42
Куќата на Али бегфото: Василка Димитровска
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Mar-2016 at 22:31
Еден интересен проект, насловен Welcome to Tetovo, на нашиот уметник Игор Ристовски.Повеќе на https://www.behance.net/gallery/35132167/Welcome-to-Tetovo
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 28-Jan-2016 at 14:37
фото: Јетон Алији
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Jul-2015 at 15:03

Томе Мишковски
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 30-Mar-2015 at 01:21
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 27-Jan-2015 at 11:56
City Center by dstrouse14, on Flickr
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Jan-2015 at 11:54
The Hamam by dstrouse14, on Flickr
Back to Top
Tzar_28 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07-Jun-2014
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote Tzar_28 Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 24-Sep-2014 at 02:57
Стара куќам во Тетово, снимање на филмот "Под исто небо"
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 28-Aug-2014 at 17:32

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 28-Aug-2014 at 16:00
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 25-Aug-2014 at 10:56
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 11-Aug-2014 at 22:02
Поглед од Кобилица

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 06-Aug-2014 at 18:36
Мислам дека урма палмата е автохтоно растеније во полошкиот регион и со право треба да се стави во музејот
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 06-Aug-2014 at 17:52
музејот во Тетово


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 03-Aug-2014 at 22:57
Edited by Џоле - 03-Aug-2014 at 22:58
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.