build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1029
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Тетово
    Posted: 05-Nov-2020 at 10:49
Од празно поле да направиш ваква гужваница на мал простор миљарда куќи, па за тоа треба "талент", набиени една до друга, без основна инфрструктура. Ама тоа е, цела заедница забега со паметот во некој пркос и инат према државата и на полиња на кои нема потреба, па сега нека си го трпат квалитетот на живеење кои сами си го наметнаа. Џабе им е тоа што речиси сите цел народ се на работна релација Европа-Македонија, џабе живеат и работат тамо, ништо не научиле, како со врзани очи да шетаат низ Европските градови.

Edited by user8642 - 05-Nov-2020 at 10:51
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote David Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 03-Nov-2020 at 17:40
Ќе го развие Дака Давидовиќ сега со чкарт фарбаници.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 03-Nov-2020 at 16:32
Колку само потенцијал има градов да се развие како што треба... ех.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9598
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 03-Nov-2020 at 12:49


https://www.facebook.com/photo?fbid=10223593945426112&set=gm.3521565131237077
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 427
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 25-Jan-2018 at 11:34
Originally posted by Џоле

Некој да не знае што била (и што е денес) оваа зграда во Тетово. Мошне импресивната големина, а богами и стилскиот изглед ми велат дека тука имало нешто значајно, некоја установа или слично. Ако некој знае, го замолувам да пише.Средно земјоделско, непосредно пред Штуловиот универзитет.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13507
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 22-Jan-2018 at 11:26
Да, таму е. Ти благодарам за информацијата. Навистина е интересна зграда.
За сè има вторпат
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1166
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 21-Jan-2018 at 21:15
 Ова е излезот накај Гостивар ? Ако е тогаш е средното техничко училиште или познато како средно земјоделско училиште, оваа е старата зграда.


Edited by Dragan - 21-Jan-2018 at 21:18
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13507
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 21-Jan-2018 at 16:58
Некој да не знае што била (и што е денес) оваа зграда во Тетово. Мошне импресивната големина, а богами и стилскиот изглед ми велат дека тука имало нешто значајно, некоја установа или слично. Ако некој знае, го замолувам да пише.

За сè има вторпат
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1166
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 12-Apr-2016 at 16:10
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13507
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 21-Mar-2016 at 18:42
Куќата на Али бегфото: Василка Димитровска
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13507
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 17-Mar-2016 at 22:31
Еден интересен проект, насловен Welcome to Tetovo, на нашиот уметник Игор Ристовски.Повеќе на https://www.behance.net/gallery/35132167/Welcome-to-Tetovo
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13507
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 28-Jan-2016 at 14:37
фото: Јетон Алији
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 05-Jul-2015 at 15:03

Томе Мишковски
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13507
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 30-Mar-2015 at 01:21
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 27-Jan-2015 at 11:56
City Center by dstrouse14, on Flickr
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 27-Jan-2015 at 11:54
The Hamam by dstrouse14, on Flickr
Back to Top
Tzar_28 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07-Jun-2014
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote Tzar_28 Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 24-Sep-2014 at 02:57
Стара куќам во Тетово, снимање на филмот "Под исто небо"
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 28-Aug-2014 at 17:32

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 28-Aug-2014 at 16:00
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 25-Aug-2014 at 10:56
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.