build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
spool View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote spool Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-May-2010 at 13:06
Абе нејќем да ставам офф топици,ама више ка си запнал дека не е уреден ќе ти дадем контра аргументи дека баш тој дел кј што викаш нема ништо изградено , моментално е у ваза на изградба. Плус сликата со кејот на Пена е стара, сеа има поголемо осветлуење и 2-3 кафиќа, што стварно наликуе на кеј у Скопје, само у поминимална варијанта.

Иначе фала за пофалните зборои за сликеве. Стварно се потрудив по некој редослед да ги стаем и мислим успеав у тоа.


Edited by spool - 02-May-2010 at 13:09
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 02-May-2010 at 13:10
Дечки имаме засебна нишка за уредувањето на кејот на Пена, па доколку сакате може да ја прошириме таму дискусијата па и нас кои не сме од Тетово подетално да не запознаете со состојбите и моменталниот развој

http://www.build.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=306
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 08-May-2010 at 17:06
Еве нешто пак од ТетовоКулите близначки SmileКулите близначки добија нова современа сестра

Back to Top
leonid23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 30-Nov-2009
Location: Strumitza
Online Status: Offline
Posts: 579
  Quote leonid23 Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 23-May-2010 at 06:19


Тетово

Edited by leonid23 - 23-May-2010 at 06:19
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 30-Jun-2010 at 15:52
Еве нешто поново
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 30-Jun-2010 at 18:09
Убава фотографија Драган.
 
Само си требал да се качеш на покривот,за да доловиш поубава панорама LOL
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 28-Aug-2010 at 19:39
Еве нешто по булеварот Илинденска, не ми замерај те на сликите каде има дамки, не ми беше оперена колата Big%20smileBig%20smile
1.
2.
3
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
последниве две слики од нет само за да го доловим ефектот
14.
15.
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 750
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 29-Aug-2010 at 18:17
Wow look at all those new buildings, Tetovo looks like a very prosperous city Applause
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 29-Aug-2010 at 18:23
As far as Macedonian cities go, it sure is.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Anti-NGO View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16-Jul-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Anti-NGO Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 29-Aug-2010 at 18:51

Ѓаќи на лего коцки - која атракција. Веднаш доаѓам Big%20smile

Nothing personal Laugh

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 01-Sep-2010 at 17:15
Сакате  уште еве стамбени згради од ''постар тип ''Smile но пред тоа  зграда од Емирати, Судот,Трговскиот центар
1.
2.
3
Почнуваме со згради
4.
5.
Зградава е осамена во овој дел од градов околу неа нема други згради од радиус од 400-500 метир, инаку многу е во лоша состијба не е реконструирана од ратот уште се познаваат дупките од куршиму Bash
6.
7.
8.
9.


Edited by Dragan - 01-Sep-2010 at 17:23
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 01-Sep-2010 at 17:21
Еве ги воените згради односно поранешните воено стамбени згради на поранешната војска, се наоѓаат на булеварот Благоја Тоска ги има околу 15-тина
1.
2.
3.
4.
Еве го стамбениот блок Ќешељ, го сочинуваат една долга зграда во форма на буквата 'Г'' после неа ида 2 згради исто така долги, и завршува со една зграда што иде во височина односно што личи на кула
5.
6.
7.
8.
9.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 21-Oct-2010 at 14:48

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 21-Oct-2010 at 14:50
Back to Top
Zlatko View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 23-Oct-2010
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Zlatko Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 23-Oct-2010 at 15:13
Si mi ja fatil tikvatau edna slika kaj crven krs zgradite kaj detska radost so se upikani inace super sa 
Semper Fidelis-Semper Fi-Sekogas Verni
Vi Veri Veniversum Vivus Vichi
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 23-Oct-2010 at 15:53
Златко да успеемо да се качимо горе на покрив од кулите близначки супер ќе биде да извадимо еден панорамски поглед од тоа место SmileSmile
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 25-Oct-2010 at 14:45
@Dragan,

ти си FotografDragan ?
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 25-Oct-2010 at 17:15
Не ама понекогаш ми доаѓа таке убавина кога слукувам односно како нешто ме тера Smile, ама не сакам тоа да ми биде професија, или да работим 
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 10-Dec-2010 at 18:03
Стамбениот комплекс карши пазарот( дел од комплексонт)
1.
2.
3.
4.
5.
6.


Edited by Dragan - 10-Dec-2010 at 18:05
Back to Top
M@RKO View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 13-Dec-2010
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote M@RKO Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 13-Dec-2010 at 22:09
супер са сликиве ај некој од тетово што е да слика тоа кружњакот нов или како се вика литературно тоа што го изградија кај културен дом
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.