build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 21-Jan-2018 at 16:58
Некој да не знае што била (и што е денес) оваа зграда во Тетово. Мошне импресивната големина, а богами и стилскиот изглед ми велат дека тука имало нешто значајно, некоја установа или слично. Ако некој знае, го замолувам да пише.

За сè има вторпат
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 21-Jan-2018 at 21:15
 Ова е излезот накај Гостивар ? Ако е тогаш е средното техничко училиште или познато како средно земјоделско училиште, оваа е старата зграда.


Edited by Dragan - 21-Jan-2018 at 21:18
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 22-Jan-2018 at 11:26
Да, таму е. Ти благодарам за информацијата. Навистина е интересна зграда.
За сè има вторпат
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 25-Jan-2018 at 11:34
Originally posted by Џоле

Некој да не знае што била (и што е денес) оваа зграда во Тетово. Мошне импресивната големина, а богами и стилскиот изглед ми велат дека тука имало нешто значајно, некоја установа или слично. Ако некој знае, го замолувам да пише.Средно земјоделско, непосредно пред Штуловиот универзитет.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15007
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 03-Nov-2020 at 12:49


https://www.facebook.com/photo?fbid=10223593945426112&set=gm.3521565131237077
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 03-Nov-2020 at 16:32
Колку само потенцијал има градов да се развие како што треба... ех.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote David Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 03-Nov-2020 at 17:40
Ќе го развие Дака Давидовиќ сега со чкарт фарбаници.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1765
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 05-Nov-2020 at 10:49
Од празно поле да направиш ваква гужваница на мал простор миљарда куќи, па за тоа треба "талент", набиени една до друга, без основна инфрструктура. Ама тоа е, цела заедница забега со паметот во некој пркос и инат према државата и на полиња на кои нема потреба, па сега нека си го трпат квалитетот на живеење кои сами си го наметнаа. Џабе им е тоа што речиси сите цел народ се на работна релација Европа-Македонија, џабе живеат и работат тамо, ништо не научиле, како со врзани очи да шетаат низ Европските градови.

Edited by user8642 - 05-Nov-2020 at 10:51
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.