build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Климатизација

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1017
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 27-Jan-2019 at 09:16


интересно за 'клима-патогените' имав читано по разни страни како домашен или канцеларски гајрет заради еркондишни, претходно пак знаев за централната лиматизација на Пошта дека е екстра гајрет за дезинфекција, па по проста логика претпоставуам тоа е и со автобусите, но не знаев дека има абери и за нив, линковите доле, но контра кои еве и експерментана фуснота во која резултатите се занемарливи за присуство на фунги [1] што може и да е нарачан тест ко неретко што знаат да штимаат на запад корпорациски попагандни теситирања ...

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2012-04/ru-csw042712.phpа

http://www.trb.org/studies/idea/finalreports/transit/Transit53_Final_Report.pdf
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.