build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Без коментар
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Без коментар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3553
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 17-Aug-2016 at 18:51
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3553
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 22-Aug-2016 at 08:35

веќе го постирав видеово во нишката Агитпроп во офтопик, но нека оди и тука за да се освестува народ што сеуште се случува на блискиот исток, каде уште почнувајки со војната во Ирак па се до ден денес децата се колатерална штета на нечиј корпорациски империјализам, та ако за нашите поплави собираа помош во Шабац кој и каде да собира за децата од Сирија и Ирак кои се во канџите на даеш

колку на сите нам ни е удобно дома додека ни перат мозок светските медиумисо леснотија, каде чие друштво и во чиј тоа двор сакаме и нас да не интегрираат, веќе од двојните стандарди и лицемерието нема ни на друга планета да најдеме спас, конзумеристичка фатаморгана на која мора да и дојде крај

Originally posted by beTon

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 458
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 07-Nov-2017 at 12:23

касапана маркетинг, посебно околу зијанот кој Козјак го стори врз загадувањето в Скопје

[1] http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1477&PID=188768#188768

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 458
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 12-Nov-2017 at 15:15

Apartman Amon Ra [1]Edited by Zelenikovo - 12-Nov-2017 at 15:18
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 458
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 12-May-2018 at 16:48

дпмн беа невозможни но sds се апсурдниBack to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1153
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 12-May-2018 at 18:52
Previous Каква улога има сдс , што некое животно излегло на пат, и каква улога има исто сдс со поставување на станица ?
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 458
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 12-May-2018 at 20:14

веројатно тунелот не смее да е во употреба без соодветна ограда на влезовите, а и да не е тоа гајретот, гојдото во нивно време се рашетало та наместо да дотрчаат автопатски сообраќајци возачите го спотеруваат, во секој случај ова само кај нас може да се случи и нигде другде во Европа ...

а за постојката, чунки сите општини тие ги држат, та натоваренава постојка врз велосипедска патека е нивни кабает! иако логично дека ќе ја оправат натака патеката, но каде на тротоар ли ќе ја поместат!?

Edited by Zelenikovo - 12-May-2018 at 20:15
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1153
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 12-May-2018 at 20:26
Постојка поставува ЈСП- Скопје, не поставува општина, можеби прво е изградена патеката од страна на општината, а после е ставена постојката, што значи криви се од ЈСП.


Edited by Dragan - 12-May-2018 at 20:27
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11883
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 12-May-2018 at 21:12

Originally posted by Zelenikovo

во секој случај ова само кај нас може да се случи и нигде другде во Европа ...


А кој тунел е ова м?

Во Македонија тунелите се бројат на прсти, а двосмерни осветлени тунели со бетонски ѕидови каков што е на сликата, мислам дека може и на qr да се избројат. Не би требало да ти биде тешко да посочиш за кој тунел станува збор, доколку ваков тунел постоеше во државава.

Всушност кој е изворот што тврди дека ова е во Македонија? Ајде да видиме кои се тие медиуми и ликови што се занимават со ваквo „информирање“.Originally posted by Zelenikovo


дпмн беа невозможни но sds се апсурдни
Edited by Cloverstack - 12-May-2018 at 21:13
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1298
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 12-May-2018 at 21:39
Булеварот Борис Трајковски, вклучително и автобуската постојка се од времето на Хурем и Дрвосек Палмосад. Не знам зошто до пола автобуска ставиле столпчиња. Другото не е вредно за коментар.

А тунелот со кравата е во Италија: http://www.radioetv.it/homepage/notizie/16294-la-mucca-in-galleria-la-foto-fa-il-giro-del-web

Edited by Staro Skopje - 12-May-2018 at 21:42
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 458
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 15-May-2018 at 23:20ова е за поздрав имало и другде келепурлук, но и јас мозок што вели еден од коментаторите не е кај нас тунилите тука ни се едносмерни, по инерција постирав знаејќи колку редовна глетка се њи ингојда на нашите 'автопатишта', чинам во нишката за Урбани Животни има неколку примери

https://vecer.mk/makedonija/vo-tunelot-na-chochekot-fotoBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.