build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Без коментар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 17-Aug-2016 at 18:51
Back to Top
beTon View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 25-Jun-2008
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote beTon Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 22-Aug-2016 at 08:35

веќе го постирав видеово во нишката Агитпроп во офтопик, но нека оди и тука за да се освестува народ што сеуште се случува на блискиот исток, каде уште почнувајки со војната во Ирак па се до ден денес децата се колатерална штета на нечиј корпорациски империјализам, та ако за нашите поплави собираа помош во Шабац кој и каде да собира за децата од Сирија и Ирак кои се во канџите на даеш

колку на сите нам ни е удобно дома додека ни перат мозок светските медиумисо леснотија, каде чие друштво и во чиј тоа двор сакаме и нас да не интегрираат, веќе од двојните стандарди и лицемерието нема ни на друга планета да најдеме спас, конзумеристичка фатаморгана на која мора да и дојде крај

Originally posted by beTon

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 07-Nov-2017 at 12:23

касапана маркетинг, посебно околу зијанот кој Козјак го стори врз загадувањето в Скопје

[1] http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1477&PID=188768#188768

Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 12-Nov-2017 at 15:15

Apartman Amon Ra [1] сега изгледа е Ам вон Ра бидејќи веќе го нема во фото колекција ут линк, камо да им текнеше дека и на тераса моит зеленило поубо за око да легнит, а бидејќи коментирам ќе речам ова е автентична еклектика која би требало градот да ја откупи ко арт-нуво архи-парче можеби за туристичко инфо биро ил слично ...

Edited by Zelenikovo - 10-Jul-2018 at 16:00
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 12-May-2018 at 16:48

дпмн беа невозможни но sds се апсурдниBack to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 12-May-2018 at 18:52
Previous Каква улога има сдс , што некое животно излегло на пат, и каква улога има исто сдс со поставување на станица ?
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 12-May-2018 at 20:14

веројатно тунелот не смее да е во употреба без соодветна ограда на влезовите, а и да не е тоа гајретот, гојдото во нивно време се рашетало та наместо да дотрчаат автопатски сообраќајци возачите го спотеруваат, во секој случај ова само кај нас може да се случи и нигде другде во Европа ...

а за постојката, чунки сите општини тие ги држат, та натоваренава постојка врз велосипедска патека е нивни кабает! иако логично дека ќе ја оправат натака патеката, но каде на тротоар ли ќе ја поместат!?

Edited by Zelenikovo - 12-May-2018 at 20:15
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 12-May-2018 at 20:26
Постојка поставува ЈСП- Скопје, не поставува општина, можеби прво е изградена патеката од страна на општината, а после е ставена постојката, што значи криви се од ЈСП.


Edited by Dragan - 12-May-2018 at 20:27
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 12-May-2018 at 21:12

Originally posted by Zelenikovo

во секој случај ова само кај нас може да се случи и нигде другде во Европа ...


А кој тунел е ова м?

Во Македонија тунелите се бројат на прсти, а двосмерни осветлени тунели со бетонски ѕидови каков што е на сликата, мислам дека може и на qr да се избројат. Не би требало да ти биде тешко да посочиш за кој тунел станува збор, доколку ваков тунел постоеше во државава.

Всушност кој е изворот што тврди дека ова е во Македонија? Ајде да видиме кои се тие медиуми и ликови што се занимават со ваквo „информирање“.Originally posted by Zelenikovo


дпмн беа невозможни но sds се апсурдни
Edited by Cloverstack - 12-May-2018 at 21:13
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2007
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 12-May-2018 at 21:39
Булеварот Борис Трајковски, вклучително и автобуската постојка се од времето на Хурем и Дрвосек Палмосад. Не знам зошто до пола автобуска ставиле столпчиња. Другото не е вредно за коментар.

А тунелот со кравата е во Италија: http://www.radioetv.it/homepage/notizie/16294-la-mucca-in-galleria-la-foto-fa-il-giro-del-web

Edited by Staro Skopje - 12-May-2018 at 21:42
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 15-May-2018 at 23:20ова е за поздрав имало и другде келепурлук, но и јас мозок што вели еден од коментаторите не е кај нас тунилите тука ни се едносмерни, по инерција постирав знаејќи колку редовна глетка се њи ингојда на нашите 'автопатишта', чинам во нишката за Урбани Животни има неколку примери

https://vecer.mk/makedonija/vo-tunelot-na-chochekot-fotoBack to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 10-Jul-2018 at 01:38https://off.net.mk/lokalno/bulshit-detektor/bogati-slavni-i-mvr

Edited by Zelenikovo - 10-Jul-2018 at 01:40
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 882
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 10-Jul-2018 at 08:30
Веројатно дотурале роба со комбево  LOL
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 10-Jul-2018 at 14:05

може товареле растурено туку предожбата беше за офнет дека фоткава им вишок во статија, иако убо потфатен кадар, нели службено возило смее да користи и туѓ паркинг, што кај нас и за пожарникари е склет ...

туку како убо изгледа знаков со жардињера, чиниш секој еден треба ваква свежина за да биде поупадлив!? ем добро оправдување за оние кои згрешиле во брзање!
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 11-Jul-2018 at 12:00

бидејќи нишката Изуми и Пронајдоци испарила од форумов, еве почесен поздрав за неа ...

https://www.motika.com.mk/izum-na-godinata-chanta-za-vistinski-gurmani/Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5131
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 12-Aug-2018 at 09:24
Пред македонскиот гениј и боговите молчат! #80: Чистење на тераса во Тафталиџе

Се работи за Настел Тафталиџеhttps://www.motika.com.mk/pred-makedonskiot-genij-i-bogovite-molchat-80-chistenje-na-terasa-vo-taftalidhe/
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1466
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 28-Sep-2018 at 13:28

ова не можам да го преќутам! следно што е за помалку пм-ки субвеционирање прити печки

https://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/za-eko-skopje-so-bugarski-tablichki

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4672
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 02-Oct-2018 at 15:06
Јас уште се сеќавам дека низ Скопје имаше приватни автобуси со германски цол таблички.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2007
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 18-Jun-2020 at 22:01
Сталин, македонска верзија, со уво и сако на еден и нозе на двајца други.

извор

Edited by Staro Skopje - 18-Jun-2020 at 22:14
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.