build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ДНК Код

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: ДНК Код
    Posted: 07-Nov-2008 at 11:40
Ќе ја почнеме нишкава со овој пост напишан во нишката за објектот Stone Design - Патизанска II
_____

Originally posted by [banks


Објектот карши Кројач Ангелковски. Добар прогрес но ми делува како да се градат два објекта. Оној кој е веќе изгиднат делува соодветно на рендерот кој го имаме постиране малку погоре во нишкава а до него има уште една дупка во која темелите веќе се готови. Ако сум во право тогаш ни фали визуелизација за него

1

2
Edited by pbanks - 21-Dec-2008 at 17:22
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 21-Dec-2008 at 17:21
Рендери

1

2

3


Слика од градилиште


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Dec-2008 at 17:24


Интересно и симпатично.

Cheers
Back to Top
dacito View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Sep-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote dacito Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 21-Dec-2008 at 22:04
Само да биде ова примерок од нашата ДНК, на светот да му покажеме кои се нашите предциRollin Шега. Ај да видиме како ќе испадне

Edited by dacito - 21-Dec-2008 at 22:04
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 21-Dec-2008 at 22:29
Wow, ми се допаѓа! Thumbs%20Up Ако испадне како на рендерот ќе биде одлично. Баш ме интересира какви материјали ќе користат за да изгледа онака мрежасто.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 21-Dec-2008 at 22:35
Абе со бетон си иде тоа! Имам вакво нешто во помало димензии видено кај нас на некоја фасада странично, ама ич не ми текнува каде!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 21-Dec-2008 at 22:40
Не лсл, мислам дека се работи за нешто помодерно, понапредно. Затоа се израдував
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7782
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 21-Dec-2008 at 23:05
на pbanks му е кеиф, нема доминантно поткровје Big%20smile
во секој случај, доста необичен и интересен проект
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 21-Dec-2008 at 23:14
Originally posted by lslcrew

Абе со бетон си иде тоа! Имам вакво нешто во помало димензии видено кај нас на некоја фасада странично, ама ич не ми текнува каде!


ne moraa da znaci deka mora so beton da se praat tie prekrsuvanja,za vo pomali dimenzii e sosema vo red da staish beton,ama tuka na pogolem objekt toa da go staish e golema tezina,vo plocite ke treba ton zelezo da staa a i podolg e procesot na gradba,barem spoed mene so beton e mnogu neisplatlivo,na ovoj objekt mislam deka ke se staat nekoj lesni matrijali,kako sto e knauf,blok cigla (sto e isto taka mnogu lesna),moze so zelezni profili t.e aluminium itn.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 22-Dec-2008 at 01:38
Добро БЃТ ја имав некаде видено кај нас слични вакви облици само во многу помали димензии, па затоа така реков. Се работеше за влез од зграда, ама ич не ми текнува кај го имам видено.
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 22-Dec-2008 at 14:33
кај белата пекара што се зградите,пропаднатитеBig%20smile
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 22-Dec-2008 at 14:35
Originally posted by Б.Ѓ.Т

кај белата пекара што се зградите,пропаднатитеBig%20smile
Чекај чекај кај која пекара пропаднати згради?! Мислиш на оние што се на шампионче што се влага дома преку тераса?! Може на нив да имам видено!!! Ок битно некој ме свати на што мислев! Thumbs%20Up Треба некогаш да ги сликнеме тие згради како најглупи и најникакви у цело Скопје!


Edited by lslcrew - 22-Dec-2008 at 14:36
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 22-Dec-2008 at 14:44
i na shampionce i pozadi belata pekara,kaj angliski sto ima otvoreno vo edna kuka i imashe porano pecatnicaBig%20smileLaughBig%20smile e sea osven ti koj ke svati kade e neka kazeBig%20smile i treba da se sliknat...


Edited by Б.Ѓ.Т - 22-Dec-2008 at 14:44
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 31-Jan-2009 at 21:45
Идат добро во вис
Edited by pbanks - 31-Jan-2009 at 23:12
Back to Top
se_manda View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote se_manda Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 01-Feb-2009 at 15:39
taa visokata e druga zgrada,ovaa DNK e pomalata
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 24-Feb-2009 at 17:45
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 08-Mar-2009 at 20:57
 
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 24-Mar-2009 at 20:30

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 05-Apr-2009 at 19:39
Back to Top
Eden Decko View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 03-Feb-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Eden Decko Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 09-Apr-2009 at 21:22
Се радувам на зградава. Дај боже да ја завршат како на рендерот. Ќе добиеме барем една зграда која ќе се обиде да воведе нешто различно од она што досега го гледаме во Скопје. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.095 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.